Zespół VHS prezentuje debiutancki singiel „Bez słów”

Zespół VHS prezentuje utwór „Bez słów”. Jest to pierwsza muzyczna zapowiedź debiutanckiego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 2020 rok. Producentem utworu jest Olek Świerkot znany ze współpracy z Kortezem i Dawidem Podsiadło. 

– „Praca z Olkiem Świerkotem odkąd pamiętam była moim marzeniem! Wypowiedziałem je na głos rok temu i nie sądziłem, że tak szybko się spełni. Pamiętam zresztą doskonale ten moment, było to tuż po wygraniu Festiwalu Supportów, kiedy wspólnie z zespołem i naszym managerem Kamilem dyskutowaliśmy na temat wyboru producenta w kontekście ewentualnej pracy nad materiałem. No i stało się!”– mówi Maciej Rembikowski, wokalista zespołu. 

„Współpraca z Olkiem jest cenną lekcją, której fundamentem od początku było obustronne zaufanie. Do tej pory nie mieliśmy doświadczenia w pracy z producentem, dziś wiem, że to zespołowo był dla nas najlepszy czas. Oparliśmy się w dużej mierze na Jego doświadczeniu i intuicji i nie zawiedliśmy się. Wiele się nauczyliśmy, m.in. tego że nie warto w wielu kwestiach chadzać na kompromisy, że czasem warto poświęcić więcej czasu aby coś w ostatecznym rozrachunku brzmiało satysfakcjonująco. Wspólne szukanie najlepszych rozwiązań, w dodatku w takich miejscach, na które sami nigdy wcześniej byśmy nie wpadli, było bardzo pasjonujące. Wiemy, że dla nas jest to strzał w dziesiątkę, jesteśmy z singla dumni jak chyba nigdy dotąd z żadnego utworu nie byliśmy. I duża w tym zasługa Olka” – dodaje Maciej.  

Utwór „Bez słów” opowiada o relacji damsko-męskiej,  dość powszechnej dzisiaj – nie opartej na słowach, czy deklaracjach, których często się boimy. Relacji mającej być, jak to dziś niestety bywa, tylko „na jeden moment”, takiej niepewnej i nieokreślonej, w której nierzadko obie strony cierpią w milczeniu, głośno rozmawiając ze sobą jedynie w myślach. 

Do piosenki powstał teledysk, za którego realizację odpowiedzialny był duet Artur Michalik i Przemysław Filipowicz ze Streamline Media Productions, znanych m.in. z klipów zespołu Sonbird. Obraz z dość nietypowej perspektywy przedstawia temat trudnej relacji osadzonej na krakowskim podwórku. 

„Przy okazji tego teledysku okazało się, że strzałem w dziesiątkę było pozostawienie w całości kwestii obrazu Arturowi Michalikowi i Przemkowi Filipowiczowi. Kiedy dostaliśmy scenariusz byliśmy zachwyceni i tak pozostało do tej pory. Mamy nadzieję, że teledysk będzie dla widza intrygujący i zaskakujący (tak jak dla nas za pierwszym razem)”– mówi Maciej Rembikowski, wokalista zespołu.

Posłuchaj „Bez słów” na platformach streamingowych: https://smarturl.it/VHSBezslow
Zobacz klip do utworu „Bez słów”

Zespół VHS, mimo iż jest na początku swojej drogi, został już doceniony przez słuchaczy i krytyków. Do niedawna tworzyli i koncertowali pod nazwą Create, zdobywając niemałe uznanie krytyków i publiczności. Są nieco na przekór dzisiejszej koniunkturze na elektro-popowe duety i gładkie brzmienia.  Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną, trudno jest jednak precyzyjnie określić ich muzyczną przynależność bo balansują na pograniczu wielu gatunków. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym co nowe i świeże. Ich twórczość charakteryzuje uniwersalność i przebojowość, która oparta jest na niebywałej jak na młody wiek muzycznej intuicji lidera Macieja Rembikowskiego. Jego charyzmatyczny wokal oraz ogromny talent do pisania zgrabnych kompozycji i niebanalnych tekstów,  na pewno wyniosą ich wysoko.

Działalność koncertowa przyniosła zespołowi spore sukcesy – zostali m.in. wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej oraz zagrali na jednej ze scen Jarocin Festiwal ’18. Największym sukcesem minionego roku jest jednak zwycięstwo w IV edycji Festiwalu Supportów, w której pokonali ponad 400 zespołów z całej Polski i wywalczyli kontrakt sponsorski na nagranie debiutanckiej płyty. Dojrzałe teksty, niebanalne kompozycje i niezwykła charyzma wokalisty, Maćka Rembikowskiego, zaskarbiły sympatię publiczności, zwróciły także uwagę jury – w skład którego weszli: lider T.LOVE – Muniek Staszczyk, czołowy polski producent muzyczny – Bartek Królik, jeden z najważniejszych dziennikarzy muzycznych – Jarek Szubrycht oraz pomysłodawca i organizator Festiwalu Supportów – Jan Malski.

Zespół VHS był gościem dwóch tras koncertowych zespołu Sonbird. Prócz tego wystąpił m.in. w ramach Festiwalu OFF CAMERA w Krakowie, L’ART Festiwalu, czy Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. We wrześniu 2019 został laureatem Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu, gdzie otrzymali główną nagrodę i zostali uhonorowani statuetką „Punkt Widzenia”.

W przerwach między występami zespół w otoczeniu lasów Beskidu Sądeckiego pracuje nad materiałem na swój debiutancki album! 

„Jak chcę” [livesesion]

VHS w social media:
https://www.facebook.com/vhsbandofficial/
https://www.instagram.com/vhs_bandofficial/
https://www.youtube.com/vhsband

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.