UnderTheSkin oraz Baṣnia supportami Whispering Sons

Whispering Sons, jeden z najbardziej obiecujących zespołów belgijskiej sceny, jesienią wystąpi na dwóch klubowych koncertach w Polsce – 27 listopada w krakowskim Zet Pe Te z towarzyszeniem UnderTheSkin, a dzień później 28 listopada w warszawskiej Hydrozagadce ze wsparciem zespołu Baṣnia.

Whispering Sons to belgijski zespół bardzo zgrabnie poruszający się w stylistyce post-punkowej, który zachwyca przede wszystkim intrygującym, niskim głosem wokalistki Fenne Kuppens. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne odwołania do wczesnej twórczości Editors, Interpolu oraz klasyków gatunku takich jak Joy Division i The Cure. Pierwsza EP-ka Whispering Sons „Endless Party” ukazała się w 2015 roku, a następnie dwie w 2016 i 2017 roku, a wydany w październiku 2018 debiutancki album “Image” spotkał się z wieloma przychylnymi recenzjami – opiniotwórczy kanadyjski Spill Magazine napisał: „Ujrzeliśmy przyszłość post-punku, a jej imię to Whispering Sons”.


UnderTheSkin – jednoosobowy projekt studyjny funkcjonujący w przestrzeni koncertowej jako trio. Zadebiutowali w 2015 płytą „undertheskin”, która swym surowym brzmieniem nawiązywała do takich zespołów jak The Soft Moon, Joy Division czy Editors. Taka mieszanka połączona z niezwykłym wokalem lidera zespołu, plasuje formację na podium polskiej sceny zimnej fali. Trio wystąpi jako support podczas koncertu Whispering Sons w Krakowie.

Baṣnia – warszawski projekt wokalistki i songwriterki Baśni Lipińskiej grający alternatywną, melancholijną muzykę inspirowaną zimną falą, post punkiem, ethereal wave’em i brzmieniami przełomu lat 80/90 z wytwórni 4AD. Debiutancki album “No Falling Stars And No Wishes” wyprodukowany przez Waldemara Sorychtę, ukazał się 19 marca 2019. Zespół wystąpi jako support podczas koncertu Whispering Sons w Warszawie.


Posłuchaj…

UnderTheSkin – Negative

Baṣnia – No Falling Stars and No Wishes

Bilety dostępne na:
eBilet | GoOut | Going. | empik bilety

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.