VALKY Z NOWYM UTWOREM

Piosenka „I’m Trying” porusza temat przemocy, która nie zawsze zostawia ślady w postaci siniaków na skórze. Wiedząc iż problem dotyczy wielu osób, Artysta chciał przedstawić temat z szacunkiem i delikatnością. W ramach projektu powstał też teledysk wyreżyserowany przez Olgę Czyżykiewicz. Singiel powstał ze szczecińską wokalistką Zohan, z którą valky współpracował wcześniej przy utworze „Frozen dust

Urodzony w 1995 roku, Valky jest prawdziwym dzieckiem lat 90tych. Przygodę z muzyką rozpoczął, gdy rodzice zapisali go na lekcje gry na pianine. Rzucił je po kilku miesiącach. Po tym brutalnym pożegnaniu zaczął samodzielnie uczyć się gry na gitarze. Muzyka była obecna w jego młodości, kiedy grał w szkolnych zespołach. Pod wpływem swojego starszego przyjaciela zainteresował się muzyką elektroniczną i wyprodukował swoje pierwsze bity hip-hopowe. Obecnie Valky ma na swoim koncie 2 EP i kilkanaście singli. Co jakiś czas do swoich utworów zaprasza wokalistki, które świetnie uzupełniają jego muzykę.

Muzyka Valky jest inspirowana nostalgicznymi uczuciami. To nie muzyka do puszczenia w tle. Każdy dźwięk jest bodźcem, który ma przeszyć na wylot Twój umysł. Chociaż Valky tworzy muzykę elektroniczną, nigdy nie porzucił swojej ukochanej gitary. Pojawia się w prawie każdej piosence, którą produkuje.

“Artyście udało się przełamać łatwe do sprecyzowania ścieżki dźwiękowe i poplątać je tak, żeby stworzyć nową jakość. Korzysta z prostych zabiegów łączących zaawansowaną elektronikę z niebanalnym brzmieniem gitary. (…) Najważniejsze jest jednak to, że tworzy własną rzeczywistość muzyczną, nieco hermetyczną, ale przez to bardzo intrygującą.” Tak o jego twórczości pisze portal Polska Płyta – Polska Muzyka.

Obserwuj valky’ego:
Facebook
Instagram
Spotify
Youtube
TikTok
Www

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.