Waluś Kraksa Kryzys – koncerty i inne muzyczne eventy

foto Ewelina Wojcik

Waluś Kraksa Kryzys chyba nie wie już, co to nuda. A przynajmniej wygląda na to, że robienie głupot  ( sprawdź  Live z FALI ) zamienił na eksplorowanie kolejnych muzycznych rejonów. Zespół jest w połowie trasy koncertowej      ,, ATAK”.  Jeśli ktoś gdzieś głosi, że rock umarł, to znaczy, że nie widział chłopaków z WKK na scenie.  Mocne, gitarowe uderzenie wypełnione szczerymi tekstami, sprawia, że wśród uczestników koncertów od dłuższego czasu panuje opinia o terapeutycznych właściwościach  muzyki MiłegoMłodegoCzłowieka.  Odpowiednia dawka  niepokoju jest neutralizowana genialną atmosfera na linii zespół – fani domagający się bisu.

 

Trasa koncertowa

Koncerty przebiegają zgodnie z zachowaniem ograniczeń, na koncert finałowy w Warszawie  zostały właściwie tylko bilety  dla osób zaszczepionych. Niestety,  zaplanowany dzień wcześniej w Przecławiu (Szczecin) wraz z Time To Express, został przeniesiony na wiosnę.

Oświadczenie zespołu:

W momencie wprowadzonych przez rząd, wbrew własnym zapowiedziom, nowych ograniczeń w związku z pandemią sprzedaż biletów osiągała już niemalże maksymalny pułap 75% pojemności GOKSiR. W myśl wprowadzonych w tym tygodniu ograniczeń taki koncert nie może się odbyć. Jesteśmy zmuszeni przełożyć to wydarzenie na wiosnę 2022 roku. Choć nie ma w tym naszej winy, jest nam przykro i czujemy się źle. Rozumiemy jednak sytuację, dbamy o bezpieczeństwo, szczepimy się i zachęcamy innych, nie rozumiemy antynaukowców (czy jak im tam?). Pracujemy z organizatorem nad nową datą. Pozostałe koncerty odbędą się planowo.

Rozkład jazdy : 

Gdańsk – Drizzly Grizzly 

4 grudnia 

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/407717174224690

bilety: https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/…/waluskraksakryzys

Poznań – U Bazyla 

5 grudnia 

wydarzenie: https://fb.me/e/Xprw7WWp

bilety: http://goingapp.pl/…/waluskraksakryzys…/grudzien-2021

Przecław/Szczecin – GOKiS  

10 grudnia  

NOWA DATA – TBA

Warszawa – Pogłos 

11 grudnia 

wydarzenie: https://fb.me/e/2dxWWK1kZ

bilety: ticketos.pl/event/4074

Koncert finałowy w Pogłosie zaskoczy niespodzianką. O co chodzi ? Na razie wiemy tyle, że biletów jest  coraz mniej. Jak widać, koncerty w                 ,, starym stylu” robią wrażenie.

 

Męskie Granie 2021

Chętny na odrobinę katharsis? Jeśli akurat nie jesteś w koncertowych rejonach, nie martw się. Od wczoraj możesz usłyszeć WKK na najnowszej płycie Męskiego Grania 2021. Panowie otwierali trasę w Krakowie.  Jak się gra u siebie ? Cóż, jeśli  Piotr Stelmach mówi, że nie widział jeszcze otwarcia trasy z takim …dolnięciem, to nie są to słowa rzucone na wiatr.  Żywiołowa wersja utworu ,, Na noże” już w streamach.  To  druga płyta Męskiego Grania, na której pojawił się Waluś. Debiutował w zeszłym roku, zaskakując stałych bywalców festiwalu duetem z Królem, wykonując ,, Tuż przed północą”.  Tym, którzy widzieli WKK na żywo, polecać nie trzeba.

Płyta do kupienia na : https://mystic.pl/product-pol-60476-Various-Artists-Meskie-Granie-2021.html?query_id=1

Muzyka Walusia inspiruje kolejnych twórców.

Utwór ,,Tuż Przed Północą” WKK ft. Król  otrzymał remix.  Nową wersje, a właściwie dwie, zmontował Janek „Yantimer” Taraszkiewicz. 

Yantimer o „Tuż przed północą”: Pierwszy raz usłyszałem tę piosenkę na Męskim Graniu 2020, w Żywcu. Od razu zakochałem się w jej brzmieniu. Ten utwór ma wibracje lat 80., nietuzinkową harmonię i uniwersalny tekst. Świetny materiał na remix! Broni się w każdej wersji, dlatego postanowiłem – oprócz podstawowej przeróbki w stylu house – zrobić jeszcze reprise, akustyczny wariant.

Wersja akustyczna

Wersja taneczna

Waluś Kraksa Kryzys w mediach :

Facebook

Instagram

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.