Warner Bros. Discovery zapowiada pierwsze produkcje dla platformy Max

Warner Bros. Discovery zaprezentowało trzy pierwsze francuskie seriale fabularne, które są obecnie produkowane dla platformy Max: „Black Lies”, „Malditos” oraz „Living with our dead”.

„Black Lies” (tytuł oryginalny: „Une amie dévouée”) będzie miał swoją premierę w serwisie Max w 2024 roku. Miniserial składa się z 4 odcinków.

Historia jest oparta na książce non-fiction „La mythomane du Bataclan” Alexandre’a Kauffmanna.

Noc zamachów w Paryżu. Christelle, podobnie jak reszta kraju, jest w szoku. Następnego ranka nawiązuje kontakt z innymi ofiarami. Kiedy pojawia się pomysł stworzenia grupy wsparcia dla ocalałych, Christelle odgrywa kluczową rolę w jego realizacji. Szybko okazuje się, że nic tu nie jest takie jakim wydawało się na początku. Jaki tak naprawdę związek z tragedią ma główna bohaterka?

Produkcja: StudioFact Stories wraz z June Films.
Reżyseria: Just Philippot.
Scenariusz: Fanny Burdino, Jean-Baptiste Delafon, Samuel Doux i Alexandre Kauffmann.

W roli głównej występuje nagrodzona Cezarem aktorka Laure Calamy. W pozostałych rolach zobaczymy laureata Cezara Arieha Worthaltera, a także Annabelle Lengronne, Alexis Manenti, Ava Baya i Anne Benoît.

Kadr z „Black Lies”

„Malditos” (tytuł roboczy) – serial składający się z 7 odcinków.

Na południu Francji przywódczyni cygańskiej społeczności i jej dwaj synowie walczą o ocalenie swojego klanu, któremu grozi eksmisja z powodu podnoszącego się poziomu wody. Aby przetrwać, będą musieli balansować na granicy prawa oraz przedrzeć się przez mroczny i niebezpieczny świat … Jednocześnie ukrywają tajemnicę, która prześladowała ich rodzinę przez ostatnie siedem lat.

Ten pełen akcji thriller kryminalny został wyprodukowany przez White Lion Films (Eve Muller i Noor Sadar) (Mediawan).
Serial stworzony przez: Jeana Charles’a Hue’a i Oliviera Prieure’a.
Oparty na współpracy z Guillaume’em Grosse’em i Laurentem Teyssierem.
Scenariusz: Jean Charles Hue, Olivier Prieur i Maya Haffar.
Reżyseria: Jean Charles Hue (5 odcinków) i Cécilia Verheyden (2 odcinki).

Kadr z „Malditos”

Adaptacja książki „Living with our dead” (tytuł oryginalny: „Vivre avec nos morts”). Serial będzie składać się z 8 odcinków.

28-letnia Léa jest jedną z niewielu kobiet rabinów we Francji. Na jej delikatnych ramionach spoczywa wielka odpowiedzialność, ponieważ musi znaleźć odpowiedzi na wiele życiowych pytań i rozwiać wiele wątpliwości ludzi, których spotyka na swojej drodze. Ale jak może być przewodnikiem dla innych, gdy sama jest rozdarta,  zagubiona i wciąż szuka sensu życia?

Komediodramat został wyprodukowany przez Fédération Studios i zaadaptowany przez Noé Debré i Benjamina Charbita na podstawie pamiętnika rabinki Delphine Horvilleur.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.