Nowi wykonawcy na METAL MINE FESTIVAL 2024!

Do line-upu METAL MINE FESTIVAL dołączają kolejni wykonawcy!

 

W 2023 roku na mapę festiwali muzycznych w naszym kraju powrócił Metal Mine Festival.

Dzisiaj organizatorzy ujawnili kolejnych wykonawców, którzy swoimi występami uświetnią 6-tą edycję wałbrzyskiego muzycznego święta.

W bieżącym roku impreza potrwa trzy dni i odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 w Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu (wydarzenie na Facebooku).

Kolejnymi wykonawcami na festiwalu w 2024 roku będą:

  • DYMNA LOTVA (doom/post-metal, BY/PL),
  • VARMIA (pagan/folk/black metal, PL),
  • THREE EYES OF THE VOID (atmospheric black metal, UA/PL),
  • JOANNA LACHER (slavic ambient/folk/pagan/ethno, PL)

Wcześniej potwierdzono udział zespołów: WATAIN (black metal, SE), VOMITORY (death metal, SE), DESTRÖYER 666 (black/thrash metal, UK), NYTT LAND (dark folk, RU), ARKONA (black metal, PL), HIDEOUS DIVINITY(technical/brutal death metal, IT), MORRATH (old school death metal, PL), FURIA (black metal/nekrofolk, PL), OBSCURE SPHINX (sludge/doom/post-metal, PL), MEPHORASH (black metal, SE), BIPOLAR ARCHITECTURE(post-metal, DE), DOM ZŁY (post-black metal/crust/hc, PL) TRYLION (djent, PL), GUTALAX (goregrind, CZ), PLEŃ (black metal, PL), SEWER DWELLERS (deathcore, PL), IN THE NAME OF GOD (thrash metal, PL), SERPENTS (modern metalcore, PL).

Karnety do nabycia na platformie Ticketmaster:

  • bilet 3-dniowy – 283,50 zł
  • bilet 3-dniowy + pole namiotowe – 325,50 zł

 

Metal Mine Festival 2024 na Spotify https://tinyurl.com//MMF2024playlist

 

Organizatorzy otwierają się jeszcze bardziej na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście wyjątkowa i niesamowita przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Między kopalnianymi maszynami na terenie festiwalu powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców oraz pole namiotowe.

Obserwujcie profil METAL MINE, dołączajcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych!

 

DYMNA LOTVA (doom/post-metal, BY/PL)

Dymna Lotva pomimo młodego stażu ma na swoim koncie trzy pełnowymiarowe wydawnictwa i cieszy się dużym zainteresowaniem metalowej publiki. Wszystko za sprawą niezwykle oryginalnych dźwięków. Rdzeniem muzyki jest ciężki, momentami wręcz posępny doom/post-metal, w którym często pojawiają się odwołania do atmosferycznego i depresyjnego black metalu. Całość spinają motywy pochodzące z  białoruskiego folkloru i niesamowity głos wokalistki Nokt. Mieliśmy okazję widzieć zespół na żywo i wiemy, że występ na tegorocznym MMF będzie wręcz mistycznym doznaniem!

 

FB: https://dymnalotva.bandcamp.com/
IG: https://www.instagram.com/dymnalotvaband/ 
BC: https://dymnalotva.bandcamp.com/
Dla fanów: Psychonaut 4, Primordial, Porta Nigra

 

 

VARMIA (pagan/folk/black metal, PL)

Wydany w 2017 roku debiut „Z mar twych” przyniósł zespołowi dużą rozpoznawalność na rodzimej scenie. Varmia zaprezentowała niezwykle klimatyczny, pagan/folkowy black metal, który w krótkim czasie zdobył uznanie nie tylko na rodzimej scenie. Za dowód może posłużyć kontrakt z polskim Pagan Records, a następnie amerykańską wytwórnią M-Theory Audio (np. Divine Heresy, Sworn Enemy, Warbringer). Z każdym kolejnym wydawnictwem zespół rozwijał swój charakterystycznych styl, dodając do niego coraz więcej progresywnych i nietuzinkowych rozwiązań. W ciągu kilka lat mieli okazję występować u boku takich gwiazd jak Abbath, Hate czy Decapitated oraz pojawić się na licznych festiwalach np. Summer Dying Loud i Niech Cisza Milczy. W tym roku nie mogło ich zabraknąć w Wałbrzychu – przygotujcie się na wyjątkowy koncert!

 

FB: https://www.facebook.com/varmiaband
IG: https://www.instagram.com/varmiaband/ 
BC: https://varmiaband.bandcamp.com/
Dla fanów: Negura Bunget, Enslaved, Jarun, Dordeduh

 

THREE EYES OF THE VOID (atmospheric black metal, UA/PL)

Początkowo był to projekt studyjny powołany przez Dmytro Kvashnina, byłego muzyka Anabios i Balfor. Po debiutanckiej EP „The Moment of Storm” z 2017 roku zespół wznowił działalność dopiero po 4 latach. Po skompletowaniu składu, w którym znaleźli się m.in. byli muzycy Sacrilegium, Three Eyes of the Void wydał pod skrzydłami niemieckiego wydawnictwa Folter Records debiutancki album „The Atheist„. Atmosferyczny black metal zawarty na debiucie spotkał się z dużym uznaniem krytyków, a zespół pojawił się m.in. na festiwalu Under The Black Sun. W tegorocznym kalendarzu koncertowym znalazło się miejsce dla Metal Mine Festival i wiemy, że ten koncert będzie przepełniony niesamowitym klimatem.

 

FB: https://www.facebook.com/teovband
IG: https://www.instagram.com/threeeyesofthevoid/
BC: https://threeeyesofthevoid.bandcamp.com/
Dla fanów: Der Weg einer Freiheit, Harakiri for the Sky, Secrets of the Moon

 

JOANNA LACHER (slavic ambient/folk/pagan/ethno, PL)

Gdy pierwszy raz usłyszeliśmy utwory Joanny, to wiedzieliśmy, że musi pojawić się na tegorocznej edycji MMF! Mieszanka słowiańskiego folku, rocka, muzyki etnicznej i elektroniki pokazuje, w jaki sposób budować pomost pomiędzy tradycyjnymi dźwiękami a nowoczesnością. Ten występ będzie z pewnością magiczną podróżą, która rozbudzi zmysły i wyobraźnię.

 

FB: https://www.facebook.com/JoannaLacherFanpage
IG: https://www.instagram.com/lacher_joanna
SP: https://open.spotify.com/artist/5FykjPd5JAEXMHopblMcs3
Dla fanów: Percival, Żywiołak, Wicher, OLS

 

 

 

 

 

METAL MINE FESTIVAL w sieci:

E-mail: info@metalmine.pl

FB: https://www.facebook.com/metalminefestival

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.