Wielki finał Męskiego Grania w Żywcu!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się finałowy koncert trasy Męskie Granie 2018 sponsorowanej przez markę Żywiec. Na scenie w Amfiteatrze pod Grojcem zagrają m.in. Krzysztof Zalewski, NOSOWSKA oraz projekt specjalny – ØNA. Na zakończenie wystąpi zespół będący kwintesencją trasy Męskie Granie, czyli Męskie Granie Orkiestra, który w tym roku tworzą m.in. KORTEZ, PODSIADŁO i ZALEWSKI. Całe wydarzenie będzie można śledzić live dzięki streamingowi na Facebooku i YouTubie Męskiego Grania, na stronie www.meskiegranie.pl oraz na stronie głównej serwisu Onet.

Nieoczywiste duety, muzyczne eksperymenty, niezapowiedziani goście oraz projekty specjalne – oto, co czekać będzie na gości finałowego koncertu w Żywcu oraz wszystkich tych, którzy zasiądą przed ekranami, aby obejrzeć na żywo streaming z wydarzenia. W Żywcu swój solowy koncert zagra jeden z członków tegorocznego składu Męskie Granie Orkiestra – Krzysztof Zalewski. Usłyszymy również NOSOWSKĄ w nowej, elektronicznej odsłonie oraz utalentowaną DARIĘ ZAWIAŁOW. Obie artystki w ubiegłą sobotę podbiły serca warszawskiej publiczności podczas stołecznej edycji Męskiego Grania. Nie zabraknie również jazzu na najwyższym poziomie w wykonaniu EABS oraz mocniejszych brzmień od zespołu ILLUSION.

Specjalnie na potrzeby finałowego koncertu powstał projekt ØNA. Jego ideą jest wysłuchanie głosu kobiet, które z właściwą sobie ekspresją i siłą zaprezentują swój punkt widzenia na temat otaczającego nas świata. Artystkom towarzyszyć będzie akompaniament zespołu ØRGANEK. W Żywcu koncert specjalny z okazji 20-lecia istnienia zagra zespół PINK FREUD, czyli jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie.

Fantastycznie zapowiadają się również koncerty na scenie Ż. W Amfiteatrze pod Grojcem wystąpią Miro Kępiński w towarzystwie wiolonczelisty Michała Górki, Barbara Wrońska, która w tym roku wydała świetnie przyjętą płytę „Dom z ognia”, a także obdarzony wyjątkowym głosem LIMBOSKI. Fanów muzyki elektronicznej z pewnością nie zawiedzie koncert Bass Astral x Igo, którzy doskonale zaprezentowali się już w Warszawie. Koktajl z muzyki soft-rock i disco zaserwuje natomiast zespół New People.

Momentem kulminacyjnym całej trasy będzie wielki finał, czyli występ Męskie Granie Orkiestra w składzie KORTEZ, PODSIADŁO, ZALEWSKI, Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Muzycy nie tylko wykonają singiel „Początek” promujący tegoroczną trasę, ale również przełomowe dla nich utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Na scenie towarzyszyć będą im wyjątkowi goście, których obecność do samego końca trzymana będzie w tajemnicy.

Cały koncert będzie można oglądać dzięki streamingowi live dostępnemu na profilu Męskiego Grania na Facebooku, na kanale trasy na YouTubie, na stronie www.meskiegranie.pl oraz na stronie głównej serwisu Onet.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny