“WRĘCZ ODWROTNIE I INACZEJ” – PAWEŁ TUR PREZENTUJE SINGIEL “LABIRYNTY”

Niesiony pulsacją elektronicznego basu, wypełniony nostalgicznym brzmieniem synth-popu utwór pokazuje inne oblicze Pawła, wyznaczając jednocześnie nowy kierunek w karierze artysty. Muzyka to ja, ja to gitara” – powtarzał zawsze sobie Paweł, nie porzucił więc swojego ulubionego instrumentu, którym dodaje funkowych barw, kłaniając się mistrzowi klasycznego disco, Nile’owi Rodgersowi. Labirynty” to również refleksja nad naszym postrzeganiem rzeczywistości, uleganiu pozorom i pochopnym wydawaniem osądów.

Kiedy śpiewam Labirynty myślę o doświadczeniach i sytuacjach z życia każdego z nas, często nie jesteśmy na nie przygotowani, życie zaskakuje, pokazuje wszelakie odbicia barw i przerysowań, niczym w gabinecie krzywych luster, gdzie wyobrażenia o nas samych mają zupełnie nieoczekiwany kształt gdy spogląda się z innego kąta.” – mówi o utworze muzyk.

Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Pascala Pawliszewskiego, w którym poza Pawłem i jego zespołem, zobaczymy m.in. Magdalenę Perlińską, Patrycję Galach, Bartosza Obuchowicza i Grzegorza Kijkowskiego.

Jako reżyser korzystam z możliwości wypowiedzenia się dany temat, szczególnie gdy dotyczy to szerszego kontekstu rzeczywistości– tłumaczy reżyser. “Cieszę się, że są tacy artyści jak Paweł, którzy podpisują się pod taką wizją.   Patrząc na dzisiejszy świat, głównie świat social mediów, nie do końca zgadzamy się by kreować wszystko w idealizowany czy sztuczny wręcz sposób. Dlatego w teledysku posłużyliśmy się metaforą, która demaskuje choć trochę tę nieprawdziwą rzeczywistość. Jednocześnie liczymy na to, że widz sam rozszyfruje nasz przewrotny przekaz.

 

“Tak jak w życiu, czasem sprawy oczywiste okazują się być dużo bardziej zagmatwane „wręcz odwrotne i inaczej” – dodaje Paweł.

Artysta ma na koncie ciepło przyjęty album “Wilk”. Poprzedni singiel Pawła, “Wiosna” został obejrzany na Youtube ponad milion razy.


Obserwuj Pawła:
Facebook
Instagram
YouTube
Spotify
TikTok

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.