[Wywiad] „Wierzę, że będę miała w mojej twórczości okazję opowiedzieć swoją historię i być może dodać nią otuchy i wsparcia innym” – Antonina

Jedną z nowych artystów projektu FONOBO Pitcher została Antonina Panek – wokalistka oraz autorka tekstów ze Zgorzelca. 13 sierpnia wydała swój debiutancki singiel „Czar” wraz z intrygującym klipem. Z wielką przyjemnością udało mi się przeprowadzić wywiad z Antoniną dla naszego Portalu.

Mariusz Majchrzak: Wydałaś właśnie w ramach akcji FONOBO Pitcher swój debiutancki singiel „Czar”. Czy czujesz, że to dobry początek na start Twojej kariery?

Antonina: Tak, cieszę się że FONOBO Label organizuje taki program, bo to świetna trampolina dla młodych artystów. Myślę, że dla mnie to fantastyczny początek, ale czuję że to dopiero pierwsze kroki na długiej drodze.

Czym najbardziej chciałabyś się wyróżnić spośród innych debiutantów?

Mam potrzebę dzielić się tym, co dostałam od życia. Wierzę, że będę miała w mojej twórczości okazję opowiedzieć swoją historię i być może dodać nią otuchy i wsparcia innym.

Jakim innym debiutantom na polskiej scenie muzycznej kibicujesz najbardziej?

Kibicuję wszystkim muzykom z FONOBO Pitcher. Najbardziej chyba Magdzie Kluz, bo była pierwszą artystką w projekcie, a jej sukces i twórczość motywowały mnie do działania.

Jakiej muzyki słuchasz prywatnie? Co Cię inspiruje?

Słucham różnych brzmień. Od rocka, metalu, przez muzykę klasyczną, czasem poezję śpiewaną, r’n’b
i rap. Jednak najczęściej słucham ostatnio popu, do którego w przeszłości często wstydziłam się przyznać. Z kolei inspiracji staram się szukać głównie w sobie. Czasem jak jestem smutna albo zła, to piszę teksty i to mi pomaga poczuć się lepiej.

Czym się zajmujesz, kiedy akurat nie tworzysz nowych utworów?

Kiedy akurat nie tworzę, to robię różne rzeczy, np. chodzę na jogę, na terapię i warsztaty rozwoju osobistego. Pielęgnuję też roślinki, no i przede wszystkim pracuję i studiuję.

Klip do swojego singla nagrałaś w podziemiach PGE Arena w Zgorzelcu. Jak narodził się pomysł na taką lokalizację?

Z kilku lokalizacji, w których mieliśmy pozwolenie na kręcenie za darmo, tam było po prostu najwięcej miejsca (hahaha).

Mogłabyś nam opowiedzieć jak przebiegała produkcja tego teledysku?

Produkcja odbyła się w gronie bliższych i dalszych znajomych i wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie. Ciągle jestem wzruszona jak myślę, ile dostałam wsparcia i pozytywnej energii. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszej ekipy na debiut.

Kiedy będziemy mogli usłyszeć Twoje kolejne utwory?

Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni. Póki co mogę powiedzieć, że za kilka dni wstawię na mój profil @antonina_muzyczka na Instagramie cover, który nagraliśmy wspólnie z Jakubem Dukowiczem, współtwórcą singla „Czar”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.