XVII Weekend z Frankensteinem – AFROMENTAL i STRACHY NA LACHY w Ząbkowicach Śląskich

28-29 sierpnia 2015 r. zapraszamy do Ząbkowic Śląskich na niezwykły XVII Weekend z Frankensteinem -pełen atrakcji i niespodzianek. Przed nami występy gwiazd polskiej estrady muzycznej „Afromental”, „Strachy na Lachy” oraz „Miuosh” i „Maleo Reggae Rockers”. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

W przeddzień imprezy – 27 sierpnia zapraszamy na kino pod chmurką na planty ząbkowickiego zamku (21:00-201:00). Z serii Kino Grozy dra frankensteina będzie można zobaczyć dwa filmy: Devil oraz Dead Silence. W piątek 28.08.2015 r. ruszamy z happeningami i zajęciami artystyczno-filmowymi dla dzieci i młodzieży. A od godziny 21.00 na plantach zamkowych pojawią się takie zespoły jak: „MIUOSH” oraz gwiazda wieczoru „AFROMENTAL”.

Natomiast sobota 29.08.2015 r. będzie dniem pełnym atrakcji dla dzieci. W tym dniu nie zabraknie gier zręcznościowych i plenerowych, wspólnie będziemy szukać i odkrywać tajemnice Frankensteina. Będą wybuchy w ramach pokazu „Tajemnicze Niespodzianki” oraz „Balonikowe Strachy ” i oczywiście dla ochłody – bezpłatne „Lody A la  Frankenstein”,  pokazy żonglerki a wszystkim będą przygrywać: Andrzej Mazur i Łukasz Przepióra (Jazzowe Impresje z Frankensteinem). To wszystko na ul. św. Wojciecha (przy Krzywej Wieży)  już od godziny 13.00 do 17.00

 atrakcje dla dzieci www

Wszystkich spragnionych „mrocznych” atrakcji” zapraszamy już od 13.00 na pokazy Sztuki Katowskiej w wykonaniu Kata Jurgens’a i Inkwizytora Waldemara. Wszyscy miłośnicy historii i mroków średniowiecza zobaczą niezwykłe show z dużą dawką humoru.  Dwuosobowa trupa katowska swój kunszt zaprezentuje poprzez pokazy wymierzania kar na honorze, ciele i gardle…

Natomiast o godz. 17.00 na ząbkowickim rynku odbędzie się „Parada Potworów”. Zapraszamy mieszkańców jak i Gości do udziału w konkursie na najstraszniejsze przebranie (zgłoszenia do 16:45 przed ząbkowickim Ratuszem).

Impreza plenerowa „Weekend z Frankensteinem” nawiązuje do dawnej nazwy miasta, ale przede wszystkim do legendy ząbkowickiego Frankensteina. Aby ją poznać zapraszamy do Sali Grabarzy w ramach Szlaku dr. Frankensteina. Każdy kto odwiedzi Izbę Pamiątek Regionalnych, przy ul. Krzywej 1 przeniesie się do mrocznych czasów roku 1606 do miasta Frankenstein… Atrakcję Śladami dr. Frankensteina będzie można zwiedzać od 9:00 do 24:00 – w piątek i sobotę).

Natomiast w „Nawiedzonym Domu” (w „Grocie” – Ratusz wejście od strony Frankenstein Eiscafe) czekać na Państwa będą upiory, strachy i widma (piątek 16:00-01:00 i sobota 13:00-01:00) –  „Grota” zostanie specjalnie przyozdobiona, tak że znakomicie odda klimat ponurego, nawiedzonego i przerażającego domu z iście amerykańskich filmów grozy. Aktorzy z Teatru PARADA z Barda przeistoczą się w strachy i widma, które przy upiornej muzyce wywołującej gęsią skórkę i zapewnią dreszcz emocji… Czy odważysz się przekroczyć wrota Nawiedzonego Domu?

 

Równocześnie zapraszamy do zwiedzania Krzywej Wieży, najbardziej krzywej wieży w Polsce! Jej odchylenie od pionu to aż 2 metry i 14 cm. Na jej szczyt wiedzie 139 schodów. Krzywa Wieża będzie otwarta do północy – już od rana można zdobyć jej szczyt (podczas XVII Weekendu z Frankensteinem czynna: piątek – sobota od 09:00 do 24:00). Wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do zobaczenia wystawy w pomieszczeniu Krzywej Wieży: „Średniowieczna izba tortur i więzienie w lochu głodowym”. Dodatkową atrakcją jest to, że można sobie zrobić zdjęcie w dybach!

 

Zapraszamy do Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina!

 

Konkurs na najbardziej przerażające przebranie podczas „Parady Potworów”

http://zabkowiceslaskie.pl/pl/aktualnosci/konkurs-na-najbardziej-przerazajace-przebranie-podczas-parady-potworow/

 

jurgens-www-plakatparadapotworów-www-2015 popnocne-ywiedyanie-kryzwej-wieyz-wwwmagiczne-niespodzianki-www

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.