Yann Tiersen powraca z nowym krążkiem

Yann Tiersen powraca z nowym albumem „Portrait. Płyta trafi do sprzedaży 6 grudnia nakładem wytwórni MUTE.  Krążek zawierać będzie 25 nagrań – reinterpretacji z całej dotychczasowej kariery francuskiego kompozytora oraz 3 nowe utwory.  Materiał na płytę został zarejestrowany w nowo powstałym analogowym studiu The Eskal, które znajduje się na wyspie Ushant. 

„Introductory Movement” (feat. Stephen O’Malley) oraz „Monochrome” (feat. Gruff Rhys) zwiastują najnowsze wydawnictwo muzyka. 

Tiersen sięgnął wstecz aż do swojej debiutanckiej płyty “The Waltz of the Monsters” (1995). Nie mogło oczywiście też zabraknąć tematu znanego z filmu “Amelie”, ale też materiału z jego ostatnich albumów “EUSA” i “ALL”. “Portrait” pozwala odkryć na nowo ulubione przez publikę utwory francuskiego kompozytora. Do współpracy nad albumem artysta zaprosił Johna Granta, Gruffa Rhysa z Super Furry Animals, Stephena O’Malleya z Sunn O))) oraz Blonde Redhead. Matriał został zarejestrowany w towarzystwie muzyków, którzy towarzyszą Tiersenowi na scenie – Emilie Tiersen, Ólavur Jákupsson oraz Jens L Thomsen. 

„Pozorna lekkość niektórych moich utworów jest reakcją na ich dość mroczny charakter. Na przykład „La Dispute” porusza temat ekstremalnej przemocy, śmierci oraz stanu szoku jakiego doznajemy, kiedy wydarza się coś strasznego. To jedna z najmroczniejszych moich kompozycji i zawsze odczuwałem duży dyskomfort w związku z postrzeganiem przez ludzi tego utworu jako romantycznej piosenki do słuchania na randce. Kiedy to nagranie po raz pierwszy zostało wydane to przekaz był dość czytelny, ale wykorzystanie mojej muzyki do celów filmowych nałożyło na twarz potwora swego rodzaju fałszywą maskę. Czuję, że „Portrait” ponownie nadaje moim utworom właściwy kontekst. Pokazuje czym jest moja twórczość, a nie w jakich celach została wykorzystana” – mówi Yann Tiersen. 

„Portrait” tracklista:

1. Introductory Movement (featuring Stephen O’Malley)
2. The Long Road (La Longue Route)
3. Monochrome (featuring Gruff Rhys)
4. Chapter 19 (featuring Ólavur Jákupsson)
5. Rue des Cascades (featuring Ólavur Jákupsson)
6. The Old Man Still Wants It
7. Gwennilied (featuring Emilie Tiersen)
8. Prad (featuring Stephen O’Malley)
9. Diouz An Noz (featuring Emilie Tiersen & Ólavur Jákupsson)
10. Porz Goret
11. La Dispute
12. Pell (featuring Emilie Tiersen)
13. Erc’h (featuring Ólavur Jákupsson)
14. The Wire (Sur le Fil)
15. The Waltz of the Monsters (featuring Emilie Tiersen)
16. Closer (featuring Blonde Redhead)
17. Naval
18. The Jetty
19. Koad (featuring Ólavur Jákupsson)
20. Prayer No.2
21. Gronjord (featuring Ólavur Jákupsson)
22. Kala (featuring Ólavur Jákupsson)
23. Comptine d’Un Autre Été (L’Après-Midi)
24. Tempelhof (Part 2)
25. Thinking Like A Mountain (Feat. John Grant & Stephen O’Malley

Zamów w przedsprzedaży „Portrait”

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.