„Zimowy Monarcha” już od dziś na HBO Max. Czy serial o królu Arturze okaże się wielkim hitem?

Premiera pierwszego sezonu „Zimowego monarchy” już dziś w HBO Max. Odważny i krwawy serial powstał na podstawie pierwszego tomu trylogii „The Warlord Chronicles” Bernarda Cornwella.

„Zimowy monarcha” to nowe spojrzenie na dobrze wszystkim znaną historię króla Artura. Akcja serialu rozgrywa się na długo przed zjednoczeniem Wielkiej Brytanii, w brutalnej krainie walczących frakcji i plemion. Produkcja opowiada historię Artura Pendragona, który z wyrzutka zostaje legendarnym wojownikiem i przywódcą.

Kadr z serialu „Zimowy Monarcha”

W pierwszym tomie trylogii „The Warlord Chronicles” Bernard Cornwell zbudował wielowątkowy świat, w którym narratorem jest Derfel, jeden z wojowników Artura. Pierwsza księga i pierwszy sezon serialu opowiadają o tym, jak po śmierci Uthera, króla Wielkiej Brytanii, kraj pogrąża się w chaosie. Dziedzicem Uthera jest maleńkie dziecko. Artur, jego wujek, zostaje jednym z opiekunów chłopca. Przyszły władca walczy nie tylko z brytyjskimi królestwami, ale również Sasami, którzy najeżdżają Wielką Brytanię. W serialu zobaczymy w jaki sposób Artur doprowadzi do zjednoczenia plemion, dzięki czemu stał się legendą.

Kadr z serialu „Zimowy Monarcha”

W serialu zagrali m.in. Iain De Caestecker (Arthur), Stuart Campbell (Derfel), Ellie James (Nimue), Nathaniel Martello -White (Merlin), Uther (Eddie Marsan) oraz Steven Elder (Bedwin).

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.