Znamy pełen line-up Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw!

Poznaliśmy skład tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival. Line-up zamyka mocny kobiecy akcent w wykonaniu Women’s Voices Kolektywu. W tym unikalnym projekcie usłyszymy aż 9 wspaniałych artystek, które pod dyrekcją Pauliny Przybysz przygotowały niepowtarzalne koncerty. Nosowska, Margaret, Monika Borzym, Julia Wieniawa, Zalia, Ofelia, Marika i Natalia Nykiel zaśpiewają w imię wolności kobiet do bycia sobą. Na scenie zobaczymy także ogłoszonych już wcześniej artystów takich, jak: Mroza, Tymka, Sokoła feat. Pono, Baranovskiego czy Bedoesa 2115. Dobrą energię ulubionego muzycznego pikniku w Warszawie będzie można poczuć już 16 i 17 czerwca 2023 r. w nowej lokalizacji – w parku na terenie Ośrodka Wawelska 5, czyli dawnej Skrze.  

 

Jak co roku Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw będzie miał międzypokoleniowy charakter . Na odwiedzających w każdym wieku czeka cała masa atrakcji – oprócz koncertów wspaniałych gwiazd to doskonałe jedzenie z różnych stron świata w strefie foodtrucków, aktywności dla rodzin z dziećmi, a także rozmowy z artystkami i artystami. Każdego dnia uczestnicy wezmą udział w  aż 6 koncertach. Oprócz Kolektywu Women’s Voices wystąpi też Mrozu – szaman sceny, który rozbił bank tegorocznych Fryderyków, czy świętujący 15-lecie działalności artystycznej Sokół feat. Pono. Relaks na trawie zapewnią także mistrz wpadających w ucho przebojów Baranovski, debiutujący od niedawna w roli wokalisty Rubens, platynowy Tymek oraz uwielbiany przez młodzież raper Bedoes 2115. Do line-upu dołączył też duet Matylda/Łukasiewicz oraz najbardziej tajemniczy polski zespół, czyli BOKKA.

Poniżej prezentujemy pełen program koncertów z podziałem na dni.

 

Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw 

 

Wymiana biletów na opaski festiwalowe – od godz. 13:00.

Festiwalowe bramy otworzą się o godzinie 16:00.

 

 

KONCERTY W PIĄTEK 16 CZERWCA: 

16:30 – RUBENS

17:45 – BARANOVSKI

19:00 – MROZU

20:30 – WOMEN’S VOICES KOLEKTYW W SKŁADZIE: PAULINA PRZYBYSZ, JULIA WIENIAWA, MARGARET, ZALIA, MONIKA BORZYM;

22:00 – MARGARET

23:30 – BEDOES 2115

KONCERTY W SOBOTĘ 17 CZERWCA: 

16:30 – MATYLDA/ŁUKASIEWICZ

17:45 – TYMEK

19:10 – BOKKA

20:30 – WOMEN’S VOICES KOLEKTYW W SKŁADZIE: PAULINA PRZYBYSZ, NOSOWSKA, NATALIA NYKIEL, OFELIA, MARIKA

22:00 – NOSOWSKA

23:30 – SOKÓŁ FEAT. PONO

 

 

WOMEN’S VOICES KOLEKTYW, czyli o wolności kobiet do bycia sobą! 

 

W tegorocznym składzie Women’s Voices Kolektyw znalazły się zarówno artystki związane z festiwalem od lat, jak i debiutantki, które choć niedawno rozpoczęły swoja muzyczną karierę, mogą pochwalić się tysiącami fanów i fanek. Każda z nich reprezentuje inny styl muzyczny, niesie inny kolor energii swoim głosem i przekazuje swoje widzenie i czucie świata. Czasem bardzo wprost, czasem pod tajemniczą poetycką warstwą, którą słuchacze i słuchaczki odkrywają intelektem i emocjami. Łączy ich to, że nie boją się śpiewać tego, co myślą. Jako Women’s Voices Kolektyw mówią, a właściwie śpiewają o ważnych sprawach dotyczących kobiecości.

– Śpiewanie to zawsze akt odwagi, dlatego piosenki mają większą moc niż wypowiedziane słowa, zostają w nas na dłużej służąc przez stulecia. Zapraszamy na niezwykłe koncerty, w których polska kobieca scena muzyczna jednoczy się w imię wolności kobiet do bycia sobą – komentuje Paulina Przybysz, dyrektorka artystyczna Women’s Voices Kolektyw. Wokalistka zapowiada, że członkinie zespołu sięgną po klasyki, ale też zaprezentują hity ostatniego sezonu, które niosą esencję nowej, odważnej, niezawstydzonej kobiecości.

W piątek 16 czerwca, czyli pierwszego dnia festiwalu jako kolektyw wystąpią: Margaret, Monika Borzym, Julia Wieniawa, Zalia i Paulina Przybysz w podwójnej roli – wokalistki oraz dyrektorki artystycznej.

Margaret 10 lat temu zaczynała od popowych piosenek w sam raz do tańca, dziś odważnie rapuje o kobiecej sile, depresji i trudnych momentach w życiu. Monika Borzym, koncertując na całym świecie, udowadnia, że kobiety potrafią śpiewać jazz i mają soulowe dusze. Gra z najlepszymi jazzmanami i jazzmankami z prostego powodu – w muzyce nie ma sobie równych. Jej płyty błyskawicznie pokrywają się platyną i złotem.

Muzyczna przygoda Julii Wieniawy zaczęła się niespełna rok temu, kiedy wydała debiutancki album „Omamy”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta, choć jeszcze zanim „Omamy” się ukazały, Julia musiała dzielnie stawiać czoła hejterom zarzucającym jej, że nie można być dobrym w kilku rzeczach równocześnie. Młoda artystka udowadnia na koncertach, że kiedy ma się talent, wszystko jest możliwe.

Najmłodszą członkinią Women’s Voices Kolektywu jest Zalia. Mimo młodego wieku, artystka ma już na koncie okrzykniętą znakomitym debiutem płytę „kocham i tęsknię”, za którą była nominowana do Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku”.

Drugiego dnia na Co Jest Grane Festivalu razem z Pauliną Przybysz Women’s Voices Kolektyw stworzą: Nosowska, Ofelia, Marika i Natalia Nykiel.

Obecność w składzie Katarzyny Nosowskiej to dla festiwalu wielki zaszczyt. 19 maja artystka wydała nowy album „Degrengolada”, na którym opowiada o końcach świata, żegna się z młodością i ze złudzeniami. O tym, jak bardzo pasuje do festiwalowego hasła „Wolność kobiet do bycia sobą”, nie trzeba nikogo przekonywać. Publiczność Co Jest Grane Festivalu jako jedna z pierwszych będzie mogła posłuchać „Degrengolady” na żywo.

Nazwisko Nosowskiej pojawia się też przy okazji debiutanckiego albumu drugiej członkini Women’s Voices Kolektywu -a Natalii Nykiel. Nieliczni pamiętają, że wybitna artystka pomagała młodszej koleżance w pracy nad pierwszą płytą „Lupus Electro”. Dziś Natalia Nykiel może pochwalić się już trzema albumami, licznym gronem fanów i widowiskowymi koncertami.

Rówieśniczką Natalii Nykiel jest Ofelia, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i aktorka. Artystka wydała dwie płyty, na których m.in. zachęca do nauki samoakceptacji, zwraca uwagę na obecną w kraju nietolerancję inności i wykorzystuje słynny symbol ośmiu gwiazdek, by powiedzieć, że ma negatywny stosunek do obecnej władzy.

Członkinią Women’s Voices Kolektywu będzie też Marika, która po kilku latach urlopu macierzyńskiego zaprezentowała nowy album poruszający kwestie macierzyństwa, dojrzałej kobiecości, mocy kobiecej natury.

W obu składach kolektywu Women’s Voices jest oczywiściedyrektorka artystyczna projektu, Paulina Przybysz, która regularnie zachwyca publiczność autorskim materiałem oraz nowymi pomysłami na muzykę sprzed lat. W kwietniu ukazał się jej trzeci solowy album zatytułowany „Wracając”, zatem festiwalowa publiczność będzie jedną z pierwszych, która posłucha nowego materiału na żywo.

BE SHERO – kobiety z kobietami o kobietach  

Co Jest Grane Festival to ponadto jak zawsze strefa spotkań z artystkami, które pod hasłem „Be Shero” porozmawiają m.in. o siostrzeństwie, odwadze bycia sobą i odwadze mówienia prawdy, naturze kobiety, która jest pięknem, a nie tematem tabu, problemie molestowania kobiet w miejscach publicznych oraz konieczności przerwania milczenia na temat wstydu i doznawanych przez kobiety upokorzeń.

Zapraszamy!

Dołącz do nas!

Co Jest Grane Festival

Piątek i sobota 16 i 17 czerwca 2023

Park na terenie Ośrodka Wawelska (dawna Skra) przy ulicy Wawelskiej 5

Bilety: w cenie 159 zł (jednodniowy) i 259 zł (karnet dwudniowy) do nabycia na:

Going.pl, eBilet.pl, Empik Bilety, Biletomat i kicket.com. 

Dzieci do lat 5 są zwolnione z opłat, dzieci w wieku od 6 do 12 lat płacą połowę ceny.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.