CHØCØLATE zapowiada minialbum „¥E$”

Informacje o albumie

1. Okoliczności powstania:

  • Pierwsze utwory do albumu powstawały w październiku 2017 roku, tuż powydaniu debiutanckiej EP-ki pt. „Jewelry”. Sam proces twórczy zakończył się w marcu 2018 roku. Większość kompozycji powstawało w okresie intensywnego życia nocnego członków zespołu oraz pierwszej ogólnopolskiej trasy koncertowej „Jewelry Tour”, co podkreśla okładka albumu autorstwa Marcina Golianka (Instagram: @golianekportfolio) oraz klip do utworu pt. „Vaccine”.
  • Przełomowym utworem, zdaniem zespołu, dla całej twórczości CHØCØLATE był utwór „Vaccine”, który wyparł projekt z „gitarowego comfort zone” kosztem elektronicznych brzmień. Piosenka powstała „dzięki intensywnej imprezie poprzedniego wieczoru”, która zainspirowała członków zespołu do stworzenia tego utworu. Na podstawie tych wydarzeń został utworzony scenariusz do klipu.
  • Album został nagrany tuż po trasie „Jewelry Tour” w marcu oraz kwietniu 2018 roku w studiu jednego z producentów EP-ki – Adama Lato (znany z projektów Katelsen oraz Chonabibe)
  • Pierwszym singlem albumu był utwór „Tropico”, który był zarazem pierwszą piosenką stworzoną w procesie twórczym do albumu „¥E$”
  • Wszystkie teksty do albumu zostały napisane przez wokalistę – Victora Wiśniowskiego, natomiast w procesie twórczym warstwy instrumentalnej uczestniczyli wszyscy członkowie zespołu
  • Premiera klipu do utworu „Vaccine” oraz samego albumu zaplanowana jest na 25 listopada2. Skład producencki:
  • Bryan David – amerykański producent znany ze współpracy m.in. z Miley Cyrusoraz Shakirą. W 2016 roku był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Grammy (Best Producer oraz Best Engineered). W albumie odpowiadał za mix, mastering oraz ostateczną kompozycję piosenek.
  • Adam Lato – członek projektów Katelsen oraz Chonabibe. W albumie odpowiadał za nagrania ścieżek oraz brzmienie gitar.
  • Eugene Shadziul – znany ze współpracy z Joanną Dark. W albumie odpowiadał za brzmienie gitar oraz wokalu.3. Linki przydatne w pozyskiwaniu informacji o zespole:

 

[wp-embedder-pack width=”100%” height=”400px” download=”all” download-text=”” attachment_id=”78693″ /]

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.