Foxes – ,,Friends In The Corner” nowa EP

fot. Hollie Fernando

Ep- ka ukazała się 1 kwietnia, nakładem [PIAST] Recordings, promował ją singiel „Kathleen”, wyprodukowany przez Courage (Stormzy, MNEK, Ray BLK) i Charliego Hugalla (Halsey, Florence and the Machine).

,,Moja babcia zawsze dawała naprawdę dobre rady, więc podczas jednej z wizyt pomyślałam: 'Dlaczego tego nie nagrywam? Kilka tygodni później w studio przeglądałam swoje notatki głosowe, przypadkowe melodie i teksty, które zapisałam i natknęłam się na jej mądre słowa. W ciągu 20 minut napisałyśmy ten utwór z jej wszystkimi radami zapisanymi w moich notatkach. Zachowałam to dokładne nagranie jej wypowiedzi na końcu piosenki. Bez niej nie byłabym autorką piosenek” – mówi Foxes

Nowy singiel „Kathleen” jest odą artystki do jej babci Kathleen. Singel ukazuje się w momencie, gdy Wielka Brytania wychodzi z lockdownu i przygotowuje się do zobaczenia swoich dziadków po roku zachowania dystansu. Kathleen w latach 70-tych była polityczną aktywistką, feministką, oddaną ekolożką i nauczycielką angielskiego – jej wartości inspirowały Foxes (Louisa Rose Allen) od dzieciństwa, kiedy to babcia zachęcała ją do czytania poezji, pisania i zatracania się w powieściach, zasiewając ziarno, z którego Louisa wyrosła i stała się Foxes.

Płytę możecie posłuchać tutaj albo tutaj

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.