Hakerzy paraliżują Polskę w serialu „Error”. Musiał, Szyc, Lichota i Adamczyk w specjalnym projekcie Krzysztofa Domaradzkiego i Audioteki

„Error” to nowy projekt Audioteki, Grupy Euvic i Krzysztofa Domaradzkiego. W słuchowisku usłyszymy m.in. Macieja Musiała, Borysa Szyca, Piotra Adamczyka i Leszka Lichotę.

„Uwaga! Rozpoczął się atak nuklearny na Polskę. Jeśli możesz, natychmiast zejdź do schronu”. Taką wiadomością, wysłaną do milionów Polaków z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, rozpoczyna się Error, nowa superprodukcja Audioteki. Szybko się jednak okazuje, że to nie RCB ją nadało, tylko hakerzy, którzy przeprowadzili zmasowany atak paraliżujący cały kraj. Serial jest projektem specjalnym Audioteki, a scenariusz, stworzony we współpracy z firmą informatyczną Euvic, napisał Krzysztof Domaradzki.

Serial wyreżyserował Tomasz Borkowski, a w produkcji będzie można usłyszeć głosy ponad 40 aktorów oraz oryginalną muzykę stworzoną przez Piotra Czubina. W rolach głównych występują Maciej Musiał, Borys Szyc, Leszek Lichota oraz Piotr Adamczyk. Dwa z dziesięciu odcinków są już dostępne dla użytkowników Audioteka Klub, a kolejne części będą pojawiały się co środę. W czerwcu zadebiutuje również podcast, przybliżający tematy związane z cyberbezpieczeństwem, poruszane w serialu. Jego autorzy postarają się odpowiedzieć na pytania: czy faktycznie cyberprzestępcy mogą sparaliżować państwo, jakimi narzędziami posługują się hakerzy i czy przez odrobinę nieuwagi w sieci możemy stracić nasze pieniądze i dane.

Error to sensacyjna historia, która pokazuje, że zła wola, pieniądze i umiejętności techniczne wystarczą, by cyfrowo wyłączyć państwo. Główny bohater – programista Jacek Blajer (Maciej Musiał), chcąc wyjść z problemów finansowych, przyjmuje tajemnicze zlecenie hakerskie. Nie jest jednak świadomy tego, że ta decyzja przyczyni się do wywołania ogólnopolskiej paniki i wprowadzi go w sam środek politycznej intrygi.

Krzysztof Domaradzki, pisarz i autor scenariusza serialu o projekcie:

„Error” wziął się z potrzeby serca i aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiłem na licytację swój czas i warsztat pisarski, proponując, że napiszę opowiadanie kryminalne na zlecenie zwycięzcy. Aukcję wygrał Wojtek Wolny, współtwórca i prezes Grupy Euvic, który do ostatniej chwili ścigał się z Audioteką. Powiedziałem mu o tym, a on zaproponował, żebyśmy połączyli siły. I tak też się stało. Wojtkowi zależało na poruszeniu tematu cyberbezpieczeństwa, Audiotece na formie audio, a mnie na opowiedzeniu wciągającej historii
Posłuchaj „Error” już teraz na stronie: https://audioteka.com/pl/
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.