HANIA RANI / ŁUKASZ PAŁCZŃSKI / JAN SZELIGA „Pokój do słuchania”

Hania Rani

W dniach 19 sierpnia – 11 września 2022 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury odbędzie się wystawa Pokój do słuchania – muzyczno-przestrzenna instalacja przygotowywana przez pianistkę i kompozytorkę Hanię Rani oraz architektów Łukasza Pałczyńskiego i Jana Szeligę (studio architektury i rzemiosła Zmir).

Praca podejmuje temat relacji architektury i muzyki, wzajemnego przenikania się tych dziedzin. Dostrzegając zjawisko przebodźcowania we współczesnym świecie, zanieczyszczenia dźwiękami i światłami, przeładowania formami, danymi, komunikatami i intensywnością powierzchownych relacji, artyści zadają pytania o możliwość kształtowania przestrzeni przyciągających i multisensorycznych a jednocześnie oszczędnych w środkach, niezobowiązujących. Interesują ich konstelacje dźwięku, przestrzeni i materiału otwierające odbiorców na wielozmysłowe doświadczenia i pracę z pamięcią osobistą, na uważne relacje z otoczeniem i innymi.

Wystawie towarzyszyć będą dyskusje o przenikaniu się architektury i muzyki oraz koncert. Więcej informacji o instalacji i wydarzeniach towarzyszących: pawilonzodiak.pl oraz na facebookowym profilu i wydarzeniu.

Program towarzyszący wystawie:

 

19.08: Wernisaż i Słuchanie performatywne #1 – spotkanie otwierające wystawę połączone ze wspólnym słuchaniem kompozycji w przestrzeni instalacji “Pokój do słuchania”.

 

Wydarzenie otwarte, bez limitu publiczności.

 

20.08: Słuchanie performatywne #2 – dyskusja “Architekci o muzyce/Muzycy o architekturze” w ZODIAKU lub na placu przed Pawilonem. Wydarzenie otwarte, bez limitu publiczności.

 

26.08: Słuchanie performatywne #3 – wspólne słuchanie odczytu tekstu Italo Calvino “Niewidzialne miasta” – gość: Grzegorz Piątek. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

 

11.09: Finisaż i Słuchanie performatywne #4 – spotkanie otwierające wystawę połączone ze wspólnym słuchaniem koncertu w przestrzeni instalacji “Pokój do słuchania”.

 

Zespół autorski:

Hania Rani

Łukasz Pałczyński (Zmir)

Jan Szeliga (Zmir)

Krzysztof Janas

Igor Łysiuk

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.