Set The Point wracają po trzech latach z nowym singlem!

„ORIENTACJA” to pierwszy singiel zapowiadający LP „(NIE)PORZĄDEK”, który razem ze swoim nowym, oryginalnym brzmieniem, łączącym rock alternatywny z hip-hop’em i muzyką elektroniczną, porusza tematy dotyczące problemów dzisiejszego społeczeństwa. Utwór to jeden z rozdziałów całego albumu, który jest opowieścią o postaci nieskalanej zepsuciem tego świata, która z biegiem czasu zauważa jego wady, będąc świadkiem naszego samounicestwienia.
Muzycznie, inspiracjami podczas tworzenia singla oraz całej płyty, było wielu różnorodnych artystów min. zespół Muse, Linkin Park, Twenty One Pilots, ale również rodzimy O.S.T.R. Całością produkcji zajął się Karol Kidawa – frontman formacji. „ORIENTACJA” to pierwszy publicznie prezentowany utwór grupy po „pandemicznej” przerwie, podczas której tworzono cały nowy materiał.

Kim właściwie są Set The Point?

Set The Point to czwórka przyjaciół, tworząca rock alternatywny z domieszką muzyki elektronicznej oraz rapu. Początki istnienia zespołu sięgają 2010 roku, jednak tak na prawdę wszystko zaczęło się w maju 2014 r., gdy skład zespołu ustabilizował się na dobre. W czerwcu 2014 roku supportowali zespół Black Radio na ich trasie koncertowej, a w sierpniu zorganizowali swoją własną, akustyczną. W czerwcu 2015 roku uczestniczyli w castingu głównym do talent show Must Be The Music. Pod koniec 2015 roku zorganizowali swoją kolejną trasę akustyczną. W marcu 2017 pojawił się teledysk zespołu, do utworu „Pusty Ląd”.

W kwietniu tego samego roku Set The Point wyruszył w trasę koncertową, tym razem wspierając brytyjski zespół ROOM94. W czerwcu wzięli udział
w I Śląskim Festiwalu Kapel Studenckich, co zaowocowało zdobyciem trzeciego miejsca. We wrześniu 2017 oraz latem 2018 roku ponownie mieli przyjemność wspólnego koncertowania z ROOM94. Również w 2018 zespół został finalistą
w konkursie LifeOnStage. 1 maja 2019 roku STP wydali swój debiutancki album THE LIGHT.

W lipcu 2019 wystąpili w programie Halo Polonia w TVP Polonia.
W czasie pandemii zespół wstrzymał publiczną aktywność i zajął się tworzeniem całkowicie nowego brzmienia, tym samym kończąc prace nad kolejnym albumem w 2022 roku. Materiał ten jest oparty na przemyśleniach dotyczących rzeczywistości, w której żyjemy my wszyscy – rzeczywistości, w której zatracone zostały wszelkie wartości, równość, pokój, a także wiara. Jednak nawet tak zepsuty świat może dostać tą drugą szansę.


Obserwujcie chłopaków w social mediach! Mają jeszcze w zanadrzu kilka niespodzianek 🙂

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

TIKTOK

SPOTIFY

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.