Już dziś startuje strefa fanów Fryderyk Festiwal 2024.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu 2024 już 22 marca w PreZero Arena Gliwice! A dzień wcześniej w tej samej przestrzeni spotkania artystów z fanami!

W najbliższy piątek, 22 marca, podczas 30. Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu oprócz ceremonii wręczania statuetek laureatom towarzyszyć będzie jubileuszowy koncert z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców. Swój udział potwierdzili między innymi: nominowany do nagrody Fryderyk aż w ośmiu kategoriach Vito Bambino, Daria Zawiałow, która powalczy między innymi o statuetkę w kategorii Autorka Roku i Artystka Roku, czy konkurująca z nią o ten ostatni tytuł Kasia Lins wyróżniona także nominacją do Fryderyka w kategorii Album Roku Indie Pop.
Na fryderykowej scenie zobaczymy również zespół Kwiat Jabłoni z nominacją do nagrody w kategorii Album Roku Pop i Zespół/Projekt Artystyczny Roku, grupę Carnal, wyróżnioną nominacją w kategorii Album Roku Metal, Paulinę Przybysz i Rosalie.walczące o Fryderyka w kategorii Album Roku Soul/R&B/Reggae, czy jeden z najpopularniejszych duetów ostatnich lat – braci Kacperczyk. Swój występ zapowiedzieli także Doda i Smolasty, Mery Spolsky i Ralph Kaminski, Kaśka Sochacka, Margaret, Daria ze Śląska, Dawid Tyszkowski, Dorota Miśkiewicz czy legendarna grupa KSU.
Zapowiada się wieczór pełen muzycznych atrakcji. A dzień wcześniej gratka dla fanów, czyli spotkania z wybranymi artystami i rozmowy nie tylko o szansach na Fryderyka.
Znana z kulturalnych inicjatyw PreZero Arena w tym roku również otworzy drzwi dla miłośników muzyki podczas prób generalnych do Fryderyków! We czwartek, 21 marca, dzień przed Galą Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, od godziny 16:00 na terenie hali (przestrzeń przy wejściu C), będzie można spotkać się z wybranymi artystami: porozmawiać o płytach, zrobić zdjęcie, poprosić o autograf.
W strefie fanów na wielbicieli muzyki czekać będą między innymi WaluśKraksaKryzys, Chivas, grupa KSU, Natalia Przybysz, Dorota Miśkiewicz, Kasia Lins i Dawid Tyszkowski!
Spotkania mają charakter otwarty. Poprowadzą je dziennikarze radia RMF MAXX. Zapraszamy w imieniu organizatorów i artystów.
Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej Fryderyk Festiwal 2024 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz portalu Onet. Relacje z gali będzie można usłyszeć także na antenie Radia RMF.
Uroczysta Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się 22 marca w PreZero Arena Gliwice. Bilety na to wydarzenie są już dostępne na stronie kulturairozrywka.pl.

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.