Lekkie góry-zwiastun nowego albumu Niemocy.

Lekkie Góry” to singiel, który chyba najbardziej może kojarzyć się ze „starą Niemocą” – instrumentalny, z melodią prowadzoną przez gitarę i podskórnym klimatem lat osiemdziesiątych. Może jest trochę jak starsza siostra „Miss Żużla”, ale opakowany w nasze nowe inspiracje i muzyczne oraz wizualne doświadczenia. Póki co zapowiada się, że w wydaniu koncertowym na pewno dorówna, a może przewyższy singiel z „Baśni”, więc warto posłuchać chociażby po to, żeby być gotowym na tańce pod sceną.

“Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć zespół Niemoc istnieje 7 lat, to wciąż określani są jako “młodzi zdolni”.
W 2014 w Zielonej Górze poznali się Filip Awłas i Michał Drozda. Po dołączeniu do nich Radka Reguły, Niemoc rozpoczęła wydawanie kolejnych singli i EPek oraz dość szybko zyskała miano koncertowej maszyny. Elektroniczno-gitarowe dźwięki zespołu można było usłyszeć ze scen największych festiwali, okres ten zwieńczyła wydana w 2019 pierwsza płyta “Baśnie”. Wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania i rozpoczęły się prace nad “kolejnym debiutem”. Zespół zdecydował się także na zaangażowanie do współpracy wokalistów.

16 czerwca ukazał się “Plankton” zwiastujący nową płytę Niemocy, nagrany z udziałem Kachy Kowalczyk z zespołu Coals.  Szczęśliwi posiadacze telefonów Niemocy mogli posłuchać go już chwilę wcześniej. Za video odpowiedzialni są Filip Preis i Ernest Borowski.
Premiera płyty na jesień, a do tego czasu jeszcze poza”Lekkimi Górami” pojawić się ma kilka singli (i kilku nowych gości). Stay Tuned!

Obserwuj Niemoc:
FACEBOOK
INSTAGRAM
YOUTUBE
SPOTIFY

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.