Mietek Szcześniak ambasadorem akcji Budujemy Most Do Nieba.

Teledysk do singla „Św. Gapa” wyreżyserowała Kinga Dębska!!!

Mietek Szcześniak o piosence „Święty gapa” i Moście Do Nieba

Nie spotkałem dotąd polskiej piosenki, która byłaby dedykowana ludziom nieprzebojowym, niebystrym, nieszybkim, nieśmiałym, niewinnym.  Znalazłem tę opowieść w tytule wiersza “Święty gapa” księdza Jana Twardowskiego i postanowiłem, że stanie się refrenem mojej piosenki. Piosenka ta bardzo podoba się dzieciom, również tym, które mieszkają w dorosłych. Dlatego bohaterami teledysku, który wyreżyserowała dla nas Kinga Dębska, są dzieci, ich emocje, ich niewinność i gapowatość. Ja zgapiłem się w życiu parę razy i wyszło mi to na dobre, dlatego z przyjemnością stworzyłem taką laurkę dla gap, których poeta nazywa świętymi.

Piosenkę podarowałem Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej siostrę Michaelę Rak, która buduje pierwsze w historii hospicjum dla dzieci na Litwie. „Święty gapa” stanie się hymnem akcji  „Most do nieba”. Wspólnie z fundacją zagramy trasę koncertową, gdzie razem z publicznością budować będziemy to hospicjum, ten „most do nieba”.

 

https://youtu.be/J5C5fyqkFDE

 

Jesienią rozpoczyna się charytatywna trasa koncertowa Mietka Szcześniaka „Most do Nieba” z udziałem legendarnego brazylijskiego gitarzysty Paulinho Garcia. Towarzyszy jej zbiórka na budowę i utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Jego stworzenia podjęła się s. Michaela. W miejscu, które powstanie będzie mogła otoczyć dzieci (oraz ich rodziców) pomocą i miłością aż do końca.

Koszt budowy to 1 200 000 euro. Mietek Szcześniak dołączył do ambasadorów tego dzieła, dedykując Fundacji Aniołów Miłosierdzia również utwór „Święty Gapa”, który pochodzi z jego ostatniego albumu „Nierówni”. Teledysk do „Świętego Gapy” wyreżyserowała Kinga Dębsaka. Tak w dużym skrócie powstał pomysł, który przerodził się w trasę koncertową.

Na szlaku trasy koncertowej „Most do Nieba” znajdą się takie miasta, jak Łódź (31.08), Poznań (13.09), Police (14.09), Baranówka (21.09), Mysłowice (23.09), Warszawa (28.09), Łomża (29.09), Włodawa (30.09), Cieszyn (6.09), Gliwice (7.10), Strzelin (8.09), Rybnik (11.11).

 

Więcej informacji na temat tego niezwykłego dzieła znaleźć można na www.mostdonieba.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny