NIEMOC UJAWNIA UTWÓR „DWA TYGODNIE” Z NADCHODZĄCEGO KRĄŻKA

„Dwa Tygodnie” to czwarty singiel promujący nową płytę Niemocy „Kilka Najlepszych Dni W Życiu”, która ukaże się 22.10.21 w dystrybucji Asfalt Records. Piosenka została nagrana w gościnnym udziałem Michała Wiraszki, znanego między innymi jako frontman zespołu Muchy. Za teledysk do utworu odpowiada Korbusje.

 

„Muzyka chłopaków z Niemocy jest dla polskiej sceny głębokim oddechem, spuszczeniem powietrza i dostawą szczerego uśmiechu bez zadęcia. Trochę sprawia wrażenie, jakby cała Polska leżała nad morzem, nad którym lato trwa 10 miesięcy. To granie jest nienachalne i naznaczone energią chłopaków, działa na wyobraźnię i opowiada swoją własną historię.

Poszerzenie formuły o śpiewaków na nowej płycie, to ich naturalny rozwój, choć te piosenki mogłyby się bronić nadal jako instrumentale.

Zaproszenie przyjąłem jako wielkie wyróżnienie. Tym bardziej, że Michała Drozdę pamiętam z koncertów Much sprzed dekady, jako dzieciaka z podstawówki, stojącego tuż pod sceną i wpatrzonego w nasze gitary, efekty i wzmacniacze z hipnotycznym wręcz zaciekawieniem. To wielka sprawa móc oglądać rozwój tych chłopaków i czuć się jego częścią.

Wyszła nam piosenka pandemiczna, bo jaka miała wyjść. Gdzieś przez te kilkanaście miesięcy co najmniej kilkukrotnie nasze nadzieje na powrót do grania muzyki i tzw. normalności mocno przymierały. Tęskniliśmy, wspominaliśmy, czekaliśmy. Dwa tygodnie, które trwały pół roku sprawiły, że bardziej doceniamy życie. To o tym jest ta piosenka.”

Oto list utworów „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”:

  1. Plankton (feat. Kacha)
  2. Sport za Pieniądze
  3. Potop (feat. tęskno)
  4. Wrażenie (feat. Próżnia)
  5. Kalambury
  6. Dwa Tygodnie (feat. Michał Wiraszko)
  7. Lekkie Góry
  8. Polowanie na Mnie (feat. Misia Furtak)
  9. Sołacz
  10. Seans Chmur

“Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć zespół Niemoc istnieje 7 lat, to wciąż określani są jako “młodzi zdolni”.

W 2014 w Zielonej Górze poznali się Filip Awłas i Michał Drozda. Wkrótce po dołączeniu do nich Radka Reguły, Niemoc rozpoczęła wydawanie kolejnych singli i EPek oraz dość szybko zyskała miano koncertowej maszyny. Wkrótce elektroniczno-gitarowe dźwięki zespołu można było usłyszeć ze scen największych festiwali, a okres ten zwieńczyła wydana w 2019 pierwsza płyta długogrająca “Baśnie”. Wkrótce wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania i rozpoczęły się prace nad “kolejnym debiutem”. Poza poszerzeniem i zróżnicowaniem muzycznych wpływów i palety brzmień, zespół zdecydował się także na zaangażowanie do współpracy wokalistów.

16 czerwca ukazuje się “Plankton”, pierwszy z singli zwiastujących nową płytę Niemocy, nagrany z gościnnym udziałem Kachy Kowalczyk z zespołu Coals.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.