Nina Stiller w Warszawie! Premiera singla i koncert w Teatrze Kwadrat.

Wszystkich miłośników muzyki żydowskiej kierujemy do Teatru Kwadrat w Warszawie. W środę, 31 sierpnia 2022 roku, o godzinie 20:00, w ramach Festiwalu Warszawa Singera odbędzie się koncert Niny Stiller -„Kesher”. Tego samego dnia będzie miała także miejsce premiera nowego singla artystki „Hine Ma Tov Umanaim” oraz płyty pod tym samym tytułem.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa

19. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Tegoroczna, 19. edycja festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera organizowana przez Fundację Shalom to przede wszystkim zbiór kulturalnych spotkań, warsztatów i koncertów, podczas których horyzonty poszerzają się. Uczestnicy festiwalu, jak i sami artyści, spotykają się razem, by doświadczać tego co najcenniejsze – prawdy w muzyce i kulturze. Jednym z tych wielu cennych chwil w programie festiwalu jest koncert „KesherNiny Stiller.

Nina Stiller to utalentowana artystka, która działa na scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jej oryginalny, ciepły głos łączy w sobie dźwięki folkowo-jazzowe. Nina koncertowała już nie tylko w Polsce, ale również w Anglii, Francji, Danii, Niemczech, USA czy Gruzji. Jej utwory zachwyciły wielu, a dowodem są przyznane nagrody takie jak nominacja do Fryderyków lub wyróżnienie na międzynarodowej liście World Music Charts Europe.

Artystka powraca do Warszawy ze swoim najnowszym projektem muzycznym pod nazwą „Kesher”. Jego hebrajski tytuł oznacza „węzeł”, bądź „więź”. Nazwa jest metaforą odnoszącą się do mostu łączącego muzykę artystki z tą, uprawianą przez wrocławskich muzyków. Celem projektu jest zabranie słuchacza w odległą, delikatną przestrzeń muzyczną, gdzie choć na chwilę uniesie się, by odkryć coś niezwykłego. „Kesher” to muzyka etniczna, w aranżacji Andrzeja Waśniewskiego, otoczona delikatnym jazzowym brzmieniem.

Koncert Niny Stiller – środa, 31 sierpnia, Teatr Kwadrat w Warszawie.

Nina Stiller Kesher

Koncert Niny Stiller odbędzie się w środę, 31 sierpnia w Teatrze Kwardrat, w Warszawie. Podczas koncertu „Kesher” na scenie pojawi się także zespół EljazzER. Na scenie zagra: Andrzej Waśniewski (lider, instrumenty klawiszowe), Jiri Tibitanzl (saksofon sopranowy), Tomasz Wilczyński (kontrabas) oraz Pavel Bjolek (perkusja). W trakcie koncertu artyści zaprezentują utwory z nowej, premierowej płyty Hine Ma Tov Umanaim. Co więcej, premierę będzie miał tego dnia również najnowszy singiel artystki pod tym samym tytułem.

Utwór Hine Ma Tov Umanaim dostępny do odsłuchu pod linkiem.

Liczba miejsc na koncert jest ograniczona. Możliwość zakupu biletów tutaj.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.