Patrick The Pan i Miłe PSOtkanie – Psi Festiwal w Zamku Ujazdowskim

Pod koniec czerwca śpiewał „Mówiłem nie chcę psa…”, a dziś zaprasza na prawdziwe pieskie wydarzenie, czyli Miłe PSOtkanie. Patrick The Pan łączy siły z kinem w Zamku Ujazdowskim oraz Fundacją Rasowy Kundel, aby 12 września oddać mały hołd naszym czworonożnym przyjaciołom. Jedną z najciekawszych atrakcji wydarzenia będą projekcie filmów, w których pierwszoplanowe role odgrywają właśnie psi i zwierzęcy aktorzy – co więcej, do kina można udać się ze swoim futrzastym towarzyszem. Na miejscu czekać będą również wystawcy ze swoimi psimi gadżetami, karmami i zbiórkami na szczytne cele. Prowadzone będą również wykłady oraz warsztaty prowadzone przez behawiorystów. Wisienką na torcie będzie krótki akustyczny występ Patricka The Pana.

Miłe PSOtkanie odbędzie się w niedzielę 12 września na przestrzeni przed Zamkiem Ujazdowskim, Jazdów 2, 00-467 Warszawa i potrwa do godziny 18:00.

Część filmowa

Pies najlepszym przyjacielem człowieka – ale czy człowiek jest najlepszym przyjacielem psa? Zapraszamy na pokazy filmów przyjmujących psią, zwierzęcą perspektywę. 

Marona: psia opowieść to animacja w reżyserii Anci Damian dla widzów w każdym wieku. Pokaz o 11:00.

Zwycięzca canneńskiej Un Certain Regard z 2014 roku Biały bóg w reżyserii Kornela Mundruczo, to także pierwszy film, którego czworonożna gwiazda – pies Body – została zaproszona na scenę wraz z ludzkimi gwiazdami filmu, a następnie wyróżniona Złotą Psialmą (Palm Dog). Pokaz o 13:00.

Wzruszający wideoesej Laurie Anderson Serce psa to epitafium artystki dla Lolibelle, poruszający istotny dla współczesnego kina temat nie-ludzkiej podmiotowości. Pokaz o 16:00.

Od psiej podmiotowości przejdziemy do zastanowienia nad podmiotowością innych nie-ludzkich istot – krów, świń, kur – podczas pokazu przedpremierowego filmu dokumentalnego Gunda w reżyserii Viktora Kossakovskiego. Pokaz o 18:00.

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia obejrzymy wyjątkowy western Pierwsza krowa w reżyserii Kelly Reichardt z krową Eve w tytułowej roli. Pokaz o 20:00.

Na każdy seans można przyjść ze swoim pieskim towarzyszem. Cały dochód z biletów przekazany będzie na rzecz Fundacji Rasowy Kundel.

Część edukacyjno-warsztatowa

Podczas wydarzenia odbędzie się wykład prowadzony przez Fundację Rasowy Kundel pt. „Chcę psa! I co dalej?” O tym, jak przygotować się do adopcji, o wyborze między adopcją i kupnem psa, a także o pierwszych tygodniach z nowo przygarniętym kundelkiem. 

Fundacja Rasowy Kundel powstała w odpowiedzi na potrzebę pomocy zwierzętom z terenu powiatu piaseczyńskiego i grójeckiego. Jako „zapracowani zawodowo” wolontariusze, działamy lokalnie od wielu lat. Mamy sukcesy w psich adopcjach, pomagamy kundlom skrzywdzonym przez los lub najczęściej – człowieka.

Obecnie staramy się pomagać szerzej i skuteczniej. Rozpoczęliśmy nowy projekt „Pies to przywilej”, w ramach którego tworzymy Fundusz Profilaktyki Bezdomności Psów i Kotów. Wiemy jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Wiemy, że potrzebna jest pomoc doraźna, ale i praca u podstaw w edukowaniu dorosłych i dzieci, w miastach i na wsiach, że pies to części grupy społecznej, która zwie się rodziną. Wiele pracy przed nami, ale wierzymy, że pies po psie, człowiek po człowieku zmienimy ten świat!

Będziemy mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez szkołę Wymarzony Pies. Od prowadzących: „Aktywność fizyczna i umysłowa mają ogromną wartość w życiu naszych psiaków i mogą przekładać się na ich codzienne zachowanie. Wspólny trening z psem to fantastyczny sposób na spędzenie czasu! I właśnie dlatego coraz więcej psich opiekunów decyduje się na rozpoczęcie wspólnej pracy z psem, która nie tylko pozwala na zdobycie nowych umiejętności, ale okazuje się być świetną zabawą! W czasie otwartych warsztatów zaprezentujemy aktywności oraz psie sporty, które idealnie sprawdzają się jako urozmaicenie codziennych spacerów. Uczestnicy poznają tajniki Rally-o, Noseworku, Fitpaws i Brainworku, a także dowiedzą się jak samodzielnie rozpocząć treningi ze swoim psem w domu!” 

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem. Warsztaty poprowadzi Julia Skalska – psycholog zwierząt oraz trener psów w szkole Wymarzony pies.

Będziemy mogli również skorzystać z wiedzy szkoły Pieski Umysł, która wpadnie, aby poprowadzić wykład oraz warsztaty ruchowe. Pieski Umysł to szkoła, w której uczymy się skutecznie porozumiewać i spędzać wspólnie czas z naszym psem.

Wystawcy

Podczas wydarzenia będziemy mogli kupić gadżety, karmy lub po prostu poznać bliżej działalność firm związanych z psami dzięki wystawcom takim jak:

4dogs

Chien-Chat Store

Hyena Store

Otwarte Klatki

PsiLód

PsiTwór

Psi Bufet

Susu

Sznupli

Patronami wydarzenia są:

Psyjaciele

Showdog

Pozytywny groomer

Zapraszamy na wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/46yzrRhFQ
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.