Recenzja: CHØCØLATE – ¥E$

Słuchając drugiej Ep’ki tego zespołu, zaczynam bardzo żałować, że nie trafiłem na nich wcześniej. 

Po przesłuchaniu materiału, z czystym sumieniem uważam, że zespół powinien wydać pełnowymiarowy album, mają do tego pełne predyspozycje muzyczne, wokalne i stylowe, bo na rynku muzycznym mamy niszę, jeśli chodzi o dobrze zagrany pop z nutą R’n’B.

Przy pierwszym odsłuchu można odczuć, co jest dużym atutem zespołu, że w muzyce  CHØCØLATE konsekwentnie trzymają się „w swojej stylistyce”, tworząc miękkie, łagodne brzmienia, które zarazem są bardzo porywające w swojej melodyjności. 

Z Epką mamy jeden poważny problem – ciężko znaleźć utwór na tzw. hit,  bo w zasadzie wszystkie ich  kawałki, jakie znalazły się na krążku są tak samo dobre.

Z coraz większym zainteresowaniem obserwuje rynek muzyczny, gdyż pięknie nam się rozwija. Pojawiają się nowe, znakomite zespoły, jak np. ten który dzisiaj mam okazję zaprezentować. Cieszę się, że młodzi twórcy coraz śmielej eksperymentują, nie boją się zamieszać w popie, synth-popie zahaczając o R’n’B. 

Album ciężko ocenić, bo pokazuje dokąd zmierza zespół, brakuje trochę elementów zaskoczenia. Poprzez sposób jaki tworzą, przekazują swoją muzykę, można z łatwością odgadnąć czego muzycy oczekują od siebie samych- czuć to od pierwszych taktów. Muzycznie Epka to perełka wsród płyt z tego gatunku. 

Na tę chwilę Panowie zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Trzymam za nich kciuki i mam nadzieję, że jeszcze z dumą będziemy o nich pisać na łamach naszego serwisu.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny