[Recenzja Książki] Alicja Sinicka – „Będziesz Tego Żałować”

„Najgorsze rzeczy w życiu wkradają się do niego podstępnie”

Co skłoniło mnie , że sięgnąłem po książkę Alicji Sinickiej?

Alicja Sinicka to głośne od kilku lat nazwisko na Polskiej scenie literatury.

Wcześniej nigdy nie czytałem książki w stylu domestic noir .To rodzaj powieści kryminalnej. Akcja książki w domestic noir jest kameralna. Często ograniczona do przestrzeni mieszkania lub miejsca pracy. W stylu tym Alicja Sinicka czuje się jak ryba w wodzie.

Alicja Sinicka pisarka z Oławy, czuła i otwarta rozmówczyni, stająca przed nowymi wyzwaniami mama i wspierająca żona.
Jej twórczość charakteryzuje się znakomitymi intrygami utkanymi z tajemnic i symboli. Najlepiej odnajduje się w powieściach domestic noir, które w jej wykonaniu są ekscytującą mieszanką thrillera i romansu.
Znana z serii Oczy Wilka oraz trylogii Oławskiej (Stażystka , Obserwatorka, Służąca).

Pewnego dnia Iga dowiaduje się o brutalnym ataku na swoją najlepszą przyjaciółkę. Po tym wydarzeniu przestaje czuć się bezpiecznie nawet we własnym domu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie, przeczuciem , że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.
Wybiera Osiedle Marzeń które kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie.
Wszystko na pierwszy rzut oka wygląda świetnie. Musi zgodzić się tylko na kilka zasad, które wydają się dość ekscentryczne. Ale czego nie robi się dla świętego spokoju, prawda?

Wydawnictwo Kobiece tylko dla kobiet? Nic z tych rzeczy! Pierwsze moje spotkanie z autorką i czytelnicza miłość od pierwszego wejrzenia. Czytając „Będziesz Tego Żałować” śledzimy losy bohaterki, której spokojne życie w dość szybki sposób zamienia się w koszmar. Walczy z bezsilnością , ciągłym poczuciem zagrożenia, że znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Oazą spokoju ma być Osiedle Marzeń , ale czy na pewno ?
Alicja Sinicka stworzyła świetny kryminał , thriller psychologiczny z nutką romansu , od którego nie można się oderwać, czytałem książkę z zapartym tchem. Świetna fabuła, osiedle owiane tajemnicą , intryga, kłamstwa, seks, przemoc fizyczna i psychiczna.
Autorka porusza wiele tematów bardzo dobrze znanych nam z życia. Rodzinne historie, które często są chowane za drzwiami sypialni. Bolesne tajemnice skrywane w idealnych domach i ludzi którzy chowają swoje prawdziwe Ja za maską ideału. Łącząc to wszystko w jedną całość dostajemy mroczną opowieść w którą z przyjemnością się zanurzamy , czytając kartka po kartce.
Muszę dodać , że „Będziesz Tego Żałować” to początek nowej serii książek z cyklu „Uwikłane” i już na samą myśl zacieram ręce na kolejną książkę która wyjdzie spod pióra Alicji Sinickiej. Polecam.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.