[Recenzja Książki] Christopher Berry-Dee – „Rozmowy z seryjnymi mordercami – Żony i kochanki”

„Splątane tkamy pajęczyny, kiedy kłamiemy i zwodzimy!”

Dziś zrecenzuje dla was książkę o mojej ulubionej tematyce: seryjni mordercy. Tak wiem jak to brzmi, ale od zawsze zadaje sobie kilka pytań. Po co? Dlaczego? I co kierowało tymi ludźmi , że popełniali tyle straszliwych zbrodni. Co kryje umysł takiego człowieka?
Na te pytania od kilkudziesięciu lat stara się nam odpowiedzieć człowiek który spędził pół życia na wywiadach z seryjnymi mordercami.
Christopher Berry-Dee w swojej książce „Rozmowy z seryjnymi mordercami – Żony i kochanki” bierze tym razem na tapetę kobiety które spędziły życie u boku najniebezpieczniejszych ludzi świata.

Christopher Berry-Dee to brytyjski kryminolog i autor bestsellerowych wywiadów z seryjnymi mordercami. Jego książki, dzięki którym możemy zajrzeć w głąb najbardziej psychopatycznych umysłów, przyniosły mu ogromną, międzynarodową sławę. Należą do nich między innymi „Rozmowy z seryjnymi mordercami” i „Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów”

Christopher Berry-Dee, brytyjski kryminolog i dziennikarz, autor bestsellerów o słynnych seryjnych mordercach, analizuje psychikę partnerek, żon i kochanek zbrodniarzy. Większość z nich nie miała pojęcia, że żyje pod jednym dachem z potworami. Jak to możliwe? Czy kobiety ponoszą winę, że niczego nie dostrzegły? A może seryjni mordercy mają w sobie coś szczególnego, co pozwala im wprowadzić w błąd nawet najbliższe osoby?
Bogate doświadczenie kryminologiczne autora, który przeprowadził wywiady z przeszło trzydziestoma seryjnymi zabójcami i ich bliskimi, sprawia, że udziela on fascynujących odpowiedzi na te pytania.

Zastanawialiście się czasem jak może wyglądać życie pod jednym dachem z seryjnym mordercą? Nasze główne bohaterki książki „Rozmowy z seryjnymi mordercami – Żony i kochanki” nie zastanawiały się nad tym. One po prostu niczego nie świadome żyły z nimi z myślą, że wszystko jest ok.
Christopher Berry-Dee w serii swoich książek o seryjnych mordercach skupiał się na umyśle największych zwyrodnialców jakich wydała nasza planeta. W książce o żonach i kochankach, analizuje psychikę partnerek zbrodniarzy. Nasze bohaterki nie miała bowiem bladego pojęcia, że mieszkają pod jednym dachem z mordercą i jak to jest możliwe , że niczego nie zauważyły.

Odpowiedz jest prosta: Podwójne życie jakie prowadzili ich mężowie, partnerzy i kochankowie.
Większość seryjnych morderców jak opisuje autor to: narcystyczni zapatrzeni w siebie faceci, którym zależy wyłącznie na swoim szczęściu. Spełniają się w swoim okrucieństwie , mordując i gwałcąc bezbronne kobiety. Traktują to jak swoją prace, by po wykonaniu zadania mieć gdzie i do kogo wrócić. Do domu, do swoich partnerek, żon i kochanek.
Autor zadaje nam pytanie czy kobiety ponoszą winę za to , że niczego nie dostrzegły? Myślę że nie. Czytając tę książkę uważam , że jednym z katalizatorem tego , że kobiety były niczego nieświadome jest miłość. Tak często głupia i ślepa. Większość tych kobiet naprawdę kochało tych zbrodniarzy.
Judith Mawson żona Garego Ridgwaya „Zabójca znad Green River” wypowiadała się o nim tak: ” Sprawiał, że codziennie się uśmiechałam. Miałam idealnego męża, idealne życie. Uwielbiałam go.”
Gary Ridgway ten idealny mąż odpowiada za zabójstwo ponad 40 kobiet, choć sam otwarcie mówił, ze jest ich dużo więcej. Okropne, prawda?

Książka jest ciekawa, podzielona na krótkie rozdziały , co sprawia , że pochłaniamy ją w zawrotnym tempie.
Prawie 300 stron wnikliwej analizy psychologicznej kobiet które wybrały nieświadomie życie u boku seryjnych morderców.
„Rozmowy z seryjnymi mordercami – Żony i kochanki” to gratka dla fanów kryminalistyki i seryjnych morderców. Dużo rozmów, ciekawostek i faktów z życia naszych głównych bohaterek. Dla niektórych odgrzewany kotlet bo książek tego typu jest mnóstwo. Dla mnie to duża dawka wiedzy i idealna lektura na długie jesienne wieczory.
Polecam!!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.