[Recenzja Książki] Robert Małecki – „Porzuć swój strach”

„Porzuć swój strach” jest to drugi tom serii kryminalnej z Markiem Benerem. Choć w służbie nie pracuje, a jest dziennikarzem, wplątuje się w różne niebezpieczne dla niego sytuacje.

Trwają dalsze poszukiwania żony Benera, która przed zaginięciem była w 6 miesiącu ciąży. Do tej pory nie wiadomo czy Agata i dziecko żyją. Po za tym do założonej przez Marka redakcji „Echo Torunia”, przychodzi Monika Żelazna z wydrukiem jednej ze stron gazety. Niedługo później jej ojciec zgłasza jej zaginięcie. Benerowi nie zależałoby na odnalezieniu dziewczyny tak bardzo, bo jest to przecież robota dla kryminalnych, lecz dziewczyna jest w posiadaniu czegoś, co należało do żony Marka.

Wraz ze swoją koleżanką Aldoną Terlecką, Marek bierze się za odkrycie prawdy o „zaginięciu” Moniki Żelaznej. Wpycha to ich w świat nielegalnego hazardu, groźnych przestępców, którzy nie cofną się przed niczym. Przy okazji Bener otrzymuje odzyskane pliki z laptopa, będące nagraniami z dyktafonu jego zmarłego teścia, który opowiada mu początek wszystkich problemów, które trafiły w rodzinę Agaty.

Druga część jeszcze bardziej wciąga od pierwszej. Małecki nie daje chwili wytchnienia i nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Wyobraźnia działa na zwiększonych obrotach i szczegółowo prowadzi coraz bliżej do prawdy po brutalnych scenach.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.