[Recenzja płyty] Madamme – „Tadamm!”

Madamme to pięcioosobowy zespół, który powstał w 2016 roku, w którego w skład wchodzą: wokalistka Basia Białkowska, gitara akustyczna Jakub Kulik, na pianinie i ukulele gra Jędrzej Wołk, na basie Miłosz Całujek, a za perkusjonalia odpowiedzialny jest Kamil Jeziorski.

Za inspirację zespół uważa takie zespoły jak Mumford & Sons, The Lumineers czy Of Monsters and Men. Na swoim koncie Madamme mają wiele festiwali oraz występ na Sofar Sounds we Lwowie.

Drugi minialbum zespołu pojawił się 29 marca 2020 w serwisach streamingowych.

Wydawnictwo Tadamm! zaczyna się w takim trochę harcerskim brzmieniu. Przygoda! zaprasza nas właśnie do tego, co czeka na nas na tej płycie. Możemy zaobserwować umykające nam chwile i pobudzić wyobraźnię do pozytywnych myśli.

Drugi utwór, To Nie Moja Sprawa to zachęta do okazywania sobie wzajemnego wsparcia i spełnienia dobrych uczynków. Szczególnie w tych ciężkich czasach powinniśmy przemyśleć czy tak chcemy żyć.

Warto zerknąć na to wydawnictwo, gdy żyjemy w pędzie, załatwiając miliony życiowych spraw. Przede wszystkim, warto, gdy mamy dość wielkich miast i szybkości chwil, by zatrzymać się i uwolnić myśli, i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Najbardziej kojącą piosenką na płycie Tadamm! jest utwór Zimowy. Jego lekka produkcja oraz krzepiący głos wokalistki działa trochę jak kołysanka. Po ciężkim spędzonym dniu posłuchajcie tej piosenki, a gwarantuję, że uśniecie jak bobasy!

Lepszy Świat to najbardziej chwytliwy numer na płycie, opowiadający o ucieczce z „wielkiego świata” do nieco odludnych miejsc.

Minialbum pełny zwiewnych, spokojnych kawałków których można posłuchać w ciepłe, wiosenne poranki. Czuć w nich dziecięcą beztroskę, której ludziom w tych czasach zdecydowanie brak. W piosenkach na Tadamm! pojawia się głównie zamiłowanie do natury, dzięki której można poczuć pewnego rodzaju ulgę.

Madamme zbudowali alternatywę dzisiejszych czasów. Świat mamy we własnych rękach i zapominamy o tym, co nas otacza i z czego możemy skorzystać.

Posłuchaj płyty na Spotify:

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny