[Recenzja Płyty] Marie – „Cafe Mari”

„Cafe Mari” to druga EPka Julity Kusy zawierająca 5 piosenek. Mini wydawnictwo było promowane przez single „Dżinsy” oraz „Zero Calorie Cookie”. Ta druga dzięki swojemu tekstowi z przekąsem ” były ładne i cycki miały fajne” zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Jednak nie tylko ten utwór zasługuje na miliony odtworzeń. Przepiękne melodyjne o świątecznym zabarwieniu „Red Velvet Cookie” z końcówką „na na na” to dla mnie absolutny numer 1. Refrenowe „i chyba łapie łapie mnie za nogi mróz i na kanapie drap mnie” sprawia, że nie da się nie śpiewać wraz z Marie tego fragmentu, tak samo jest z końcowym „nanana”, totalny miód na serce.
Ciekawostką jest, że piosenka numer 4 – „Igloo” została wydana 11 lutego 2018 roku! Pamiętam jak w tamtym roku po wydanym „Candy Barze” słuchałem poprzednich piosenek Julity i akurat to „Igloo” sobie upatrzyłem do replay’u. Mniemam, że Julita postanowiła stworzyć razem z Producentem Adamem wersję zwykłą, ponieważ wersja sprzed 3 lat jest grana na gitarze akustycznej, a ta nowa pasuje do zimowego klimatu EPki. A że w tym roku zima jest, to dobrze usiąść pod kocem z ciepłą herbatką z cytryną, imbirem, czy jakimikolwiek innymi dodatkami. EPke zamyka słodkie „Pistacjowe Latte”, jednak tekst jest o tęsknocie za drugą osobą jak i o wszelakich problemach w związku. Występują tu bardzo ciekawe, oryginalne porównania – „ciastka zepsuły się to tak jak my” „zły przepis mam na nasze dobre dni, składników brak, how can it be?”.

Marie ma zadatki na wielką karierę. Mimo tego, że momentami może skojarzyć się z Mery Spolsky, to ma swój własny styl, za który ludzie mogą pokochać jej twórczość. Na „Cafe Mari” mniej tekstów z tematyką seksu (niż w przypadku Candy Baru), lecz napisanej w niewulgarny, specyficzny sposób, których niestety brakuje zagranicznym hitom granym notorycznie przez największe stacje radiowe.

Drugie wydawnictwo Julity jest bardzo spokojne, idealne na zimową porę. A że zimę w tym roku mamy, to tym bardziej sięgnijcie po te piosenki.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny