Rusza sprzedaż biletów na Been Stellar

W marcu grali w Warszawie jako support koncertu The 1975, tym razem powracają solo! 9 listopada Been Stellar wystąpi w klubie Hybrydy. Bilety od dziś w sprzedaży!

Been Stellar to amerykański zespół post-punkowy, którego w skład wchodzi: Nando Dale (gitara), Laila Wayans (perkusja), Sam Slocum (wokal), Nico Brunstein (bas) i Skyler St. Marx (gitara). Członkowie zespołu poznali się na studiach na NYU. Połączyło ich wspólne poczucie humoru i wrażliwość artystyczna. Mają na koncie występy zapowiadające The 1975, Fontaines D.C., Shame i Interpol. 21 czerwca ukaże się ich debiutancki album “Scream from New York, NY”.

“Scream from New York, NY” to 10-utworowy album przedstawiający Been Stellar jako przenikliwych kronikarzy współczesnej młodzieży, patrzących przez hałas i zamieszanie współczesnego życia. To niezwykle brutalny debiut – posiniaczony i niestabilny, oddaje obraz Nowego Jorku lat 20-tych, który jest nieubłagany i surowy. Odsuwając się od napędzanego shoegaze’u wczesnych nagrań, nowojorska pięcioosobowa grupa czerpie inspiracje z niezaangażowanego brzmienia i ducha nowojorskich legend, takich jak: Sonic Youth i Interpol, a także z nihilistycznego Iceage i ery „Bends” Radiohead, tworząc oryginalne brzmienie.

Jak sam tytuł wskazuje, “Scream from New York, NY” to płyta o tym, co dzieje się, gdy język zawodzi – między przyjaciółmi, partnerami, miastem i jego mieszkańcami – oraz o pierwotnym krzyku, który można wydać, gdy słowa po prostu już nie działają.

Tracklista albumu “Scream from New York, NY”:

1. Start Again.

2. Passing Judgment.

3. Pumpkin.

4. Scream from New York, NY

5. Sweet.

6. Can’t Look Away.

7. Shimmer.

8. Takedown.

9. All In One

10. I Have Answer.

Sprzedaż biletów rusza o godzinie 11 na stronie LiveNation.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.