Simply Red w Polsce [RELACJA]

Simply Red w Polsce [RELACJA]

7 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie odbył się koncert Simply Red. Brytyjski zespół odwiedził Polskę w ramach trasy Blue Eyed Soul. All The Hits Live!

Choć środowy koncert brytyjskiego zespołu Simply Red przeszedł już do historii, to emocje fanów zapewne jeszcze nie opadły, bo to, co zaprezentowali muzycy w Łodzi jeszcze na długo pozostanie w pamięci.

Simply Red został założony w 1984 roku przez Micka Hucknalla i w przeciągu zaledwie kilku lat osiągnął ogromny sukces za sprawą płyt „A New Flame” czy „Stars” i hitami takimi jak „If You Don’t Know Me By Now”, „Something Got Me Started”, „Your Mirror” oraz tutyłowymi „A New Flame” i „Stars”. Pomimo, że od premier tych płyt minęły prawie cztery dekady, to po koncercie ma się wrażenie, że głos Micka Hucknalla i brzmienie muzyków Simply Red nie zestarzał się ani o dzień.

 

Koncert rozpoczął się zdecydowanie spokojnym, soulowym brzmieniem, po to, by po pół godzinie wokalista zdjął elegancką marynarkę i zakasał rękawy jakby przygotowując się do uderzenia hitami zespołu jakie miało zaraz potem nastąpić. Już podczas „Holding Back The Years” fani zaczęli skromnie wstawać z wypełnionej krzesełkami płycie Atlas Areny. Następnie wybrzmiało „Thrill Me”, „A New Flame” i „Your Mirror”, które poderwały zdecydowanie już większy tłum, którego ekscytacja przeżyła apogeum przy energicznym „Stars” i „Sunrise”. Zespół na bis odśpiewał nowy utwór „Better With You” oraz niezaprzeczalne hity Simply Red „Money’s Too Tight (To Mention)” i wspomniane już „If You Don’t Know Me By Know”.

Koncert Simply Red w Łodzi był gratką nie tylko dla fanów zespołu, ale przede wszystkim dobrej muzyki. Oprócz wyjątkowo czystego, o potężnej skali głosu Hucknalla, który notabene na żywo nawet przewyższa poziom studyjnych wersji własnego wokalu, należy także docenić resztę składu odpowiedzialnego m.in. za sekcje saksofonu, perkusji, basu i chórków, a za którymi stoją genialni muzycy, tacy jak Kenji Suzuki, Steve Lewinson czy David Clayton. Simply Red udowodnił w środę, że jest simply the best i swoją formą mógłby zawstydzić niejeden zespół z młodszym stażem.

Setlista koncertu Simply Red w Polsce:

 1. You’ve got It
 2. So Not Over You
 3. Say You Love Me
 4. You Make Me Feel Brand New (cover The Stylistics)
 5. For Your Babies
 6. Holding Back The Years (cover the Frantic Elevators)
 7. Thrill Me
 8. A New Flame
 9. Your Mirror
 10. It’s Only Love Doing Its Thing (cover Barry’ego White’a)
 11. Come To My Aid
 12. Ain’t That A Lot Of Love (cover Homer Banks)
 13. Stars
 14. Sunrise
 15. Something Got Me Started
 16. Fairground
 17. Better With You
 18. Money’s Too Tight (To Mention) (cover The Valentine Brothers)
 19. If You Don’t Know Me By Now (cover Harold Melvin & the Blue Notes)

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.