Universal Music Polska, lider rynku muzycznego w Polsce znacząco inwestuje w dalszy rozwój i powołuje nowe labele.

Po bardzo udanym starcie wytwórni Def Jam dwa lata temu, Universal zdecydował o kolejnych inwestycjach, które mają na celu wzmocnienie pozycji na szybko rozwijającym się rynku w Polsce. Podjęto decyzję o utworzeniu dwóch nowych niezależnych od siebie labeli:

– Polydor Records Polska, który powstanie w wyniku połączenia obecnego działu marketingu lokalnego uzupełnionego o dodatkowe funkcje kreatywne i promocyjne,
– Island Records Polska, który jako nowa jednostka obsługiwać będzie Artystów kierujących swoją muzykę do Generacji Z oraz przyszłej Generacji Alpha. Osób, które natywnie odkrywają nowe nagrania poprzez social media i platformy streamingowe.
Jednocześnie planowane są dalsze inwestycje w rozwój Def Jam oraz oferty dystrybucyjnej Universal na rzecz niezależnych artystów i wytwórni.
W ramach nowych labeli pracować będą interdyscyplinarne zespoły gotowe na zwinne operowanie w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym, a tym samym skuteczniej odpowiadać na potrzeby dzisiejszych Artystów oraz odbiorców ich muzyki.
Źródło: Universal Music Polska
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.