WaluśKraksaKryzys – pozycja obowiązkowa na letnich festiwalach!

Choć został laureatem ubiegłorocznej Famy, wygrał Jarocin 2020 to  i tak jego formalny debiut w kwietniu 2021 r. był sporym, pozytywnym zaskoczeniem dla dziennikarzy i słuchaczy. AlbumAtak” zebrał doskonałe recenzje , szybko wywołał dyskusję nt. płyty roku, doczekał się licznych porównań (od CKOD, przez Janerkę, Arctic Monkeys, zimną falę, aż po hendrixsowskie solówki), single wdrapały się na szczyty list przebojów, a sam Waluś rozsiadł się na okładkach playlist w serwisach streamingowych. Pamiętając o szokująco szczerych i doskonałych literacko tekstach, łatwo wytłumaczyć olbrzymie zainteresowanie projektem WaluśKraksaKryzys ze strony letnich festiwali. Takiego materiału w polskim rocku, alternatywie czy „niezalu” dawno nie było.

 

Pierwszą, nieformalną płytę „MiłyMłodyCzłowiek” (2019) i tegoroczną „Atak” Waluś nagrał praktycznie samodzielnie. Dlatego pełnię swoich możliwości prezentuje w pełnym, pięcioosobowym składzie koncertowym fenomenalnie adaptując materiał z pierwszego albumu na język gitar oraz rozszywając i aranżując na nowo numery z „Ataku”. Efekt piorunujący!

WaluśKraksaKryzys to projekt, który urzeka prostotą przekazu, o którą zdecydowanie niełatwo przy tak dużym bagażu emocjonalnym w warstwie tekstowej. – mówi Laura Janowska, Zastępczyni Redaktora Naczelnego Studenckiego Radia „ŻAK” –  Całość daje poczucie świeżości i zadziwiającej lekkości, wręcz ulgi. Nie ma przesytu wzniosłych epitetów, ani homeryckich porównań – są czyste emocje i fakty – podkreśla.

Próbkę możliwości WaluśKraksaKryzys zaprezentował w maju właśnie na 62. urodzinach Studenckiego Radia „Żak” Politechniki Łódzkiej grając transmitowany, streamowany i wyświetlany na budynku przy Piotrkowskiej 217 koncert z Muzeum Książki Artystycznej. Wystarczyło, by muzycy mogli zobaczyć na ekranie publiczność, dla której grają, by… warto sprawdzić samemu. Polecamy!

 

WaluśKraksaKryzys w składzie:

WaluśKraksaKryzys – gitara, wokal, essa;

Jakub Tokarz – perkusja, wokal;

Bartosz Jędrecki – bas, sample, wokal;

Ryszard Czarnecki – gitara, wokal;

Łukasz Kastelik – wynalazki, wokal.

Setlista:

 1. Czeczerecze
 2. Tlen
 3. Tuż Przed Północą
 4. To, co między nami
 5. DziwneDźwięki
 6. Wszelakie Wady
 7. Najgorsze Rzeczy
 8. Każde Nowe Zdanie
 9. Bez Założeń i Zamiarów
 10. KilogramDobrychChwil
 11. Uśmiech Chelsea
 12. Atak
 13. NaNoże
 14. Muszę Robić Te Głupoty
 15. MiłyMłodyCzłowiek

WaluśKraksaKryzys w mediach:

Facebook 

Instagram

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny