Yungblud ogłasza Bludfest – swój autorski festiwal

W poniedziałek 18 marca brytyjski rockman YUNGBLUD zaskoczył swoich fanów darmowym koncertem, który odbył się w Camden Market, w okolicach północnego Londynu. 500 fanów zjawiło się jednak nie tylko po to, by usłyszeć wykonania utworów na żywo, lecz także poznać sekretne ogłoszenie, o którym kilka dni wcześniej wspominał artysta.

YUNGBLUD postanowił bowiem ogłosić swój autorski festiwal – BLUDFEST. Wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia w Milton Keynes Bowl w brytyjskim hrabstwie Buckinghamshire. Jak wspomina wokalista:

Chciałem zbudować doświadczenie, w którym każdy może być całkowicie sobą, bez względu na to czy jest tam ze swoimi przyjaciółmi, rodziną czy całkowicie sam. BLUDFEST zatrze granice gatunkowe i zniszczy ograniczenia wyobraźni. Ten festiwal odetnie się od korporacyjnego badziewia i będzie się skupiał na ludziach. Moim celem jest rozszerzenie go na cały świat. Pierwsza edycja z pewnością będzie czymś, czego nikt dotychczas w Wielkiej Brytanii nie widział.

Głównymi wartościami reprezentowanymi przez artystę są odwaga w wyrażaniu siebie, łamanie stereotypów oraz tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich, bez względu na poglądy, orientację, czy choroby. Dominic Harrison już wielokrotnie podkreślał, jak ważni są dla niego fani, między innymi uspokajając osoby z atakami paniki podczas własnych koncertów, czy tworząc okazje do darmowych Meet and Greet. Nie dziwi więc fakt, że niepokorny Brytyjczyk po raz kolejny udowadnia, jak ważna jest walka z różnego rodzaju ograniczeniami. Ceny festiwali dla wielu potrafią być ograniczające, z czym wokalista postanawia walczyć. Wejściówka na BLUDFEST ma kosztować zaledwie 49,50 funta, co jest relatywnie niskim kosztem w porównaniu z innymi tego typu przedsięwzięciami.

 

 

Pomimo, że nie znamy jeszcze całego lineupu, już w tym momencie prezentuje się on obiecująco. Na festiwalu wystąpią gwiazdy takie jak Nessa Barrett, The Damned, czy Lil Yachty, z którym YUNGBLUD kolaborował niedawno w swoim singlu When We Die (Will We Still Get High), o którym pisałam tutaj.

 

Na festiwalu ma być dostępny namiot „Make A Friend” – ma on być miejscem spotkań fanów, którzy poszukują osoby do spędzenia wspólnych chwil podczas koncertów. Zadbano także o wsparcie psychologiczne – na terenie wydarzenia będą dostępne strefy dla osób potrzebujących wsparciaw tej kwestii. Pojawią się także bezpłatne fotobudki i muzeum YUNGBLUDA z pamiątkami związanymi z artystą. Fani będą mogli skosztować także TheBludBurgera – kanapki stworzonej przez Harrisona.

Pięć lat temu wyobraziliśmy sobie własny świat. Dzięki BLUDFESTOWI fizycznie go zbudowaliśmy. To dla mnie kolejny logiczny krok. Chcę stworzyć bezpieczną przestrzeń, do której ludzie mogą przyjść i świętować, gdzie jedność, indywidualizm i miłość są głównym celem, a my ożywiamy świat YUNGBLUDA na ich oczach.

Przypominamy, że YUNGBLUD wystąpi także 7.06 na tegorocznym Orange Warsaw Festivalu, który odbędzie się na warszawskim Służewcu. Bilety są dostępne na stronie ebilet.pl. Organizatorem wydarzenia jest Alter art.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.