#zostajewdomu – rusza nowa odsłona akcji Rzecznika Praw Dziecka

Spotkania na żywo z muzycznymi idolami, koncerty z domów gwiazd, internetowe lekcje tańca, konkursy i zabawy z nagrodami – pierwsza część akcji Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka i młodych artystów z Universal Music Polska #zostajewdomu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że zdecydowano się na jej kontynuację. Dlatego od czwartku, 16 kwietnia, startuje kolejna odsłona akcji, która potrwa dwa tygodnie.

Zapraszamy codziennie na profile gwiazd na Instagramie na spotkania live z gwiazdami, a od godz. 16:00 na kanał PopSztos na YouTube, gdzie w niektóre dni będzie można oglądać nowe koncerty nagrywane przez młodych artystów w ich domach.

Kto wystąpi tym razem? Po raz pierwszy będą z nami Magda Bereda, Kinga Sawczuk, Artur Sikorski i Weronika Wróblewska. Zobaczycie się też znowu z gwiazdami pierwszej odsłony akcji: Roksaną Węgiel, Viki Gabor, Alicją Szemplińską, Idą Nowakowską i AniKą Dąbrowską. Dokładny harmonogram akcji poniżej.

Podczas finału pierwszej edycji akcji, Rzecznik wraz z gwiazdami ogłosili wyjątkowy konkurs dla dzieci i młodzieży. Zostało jeszcze kilka dni, by wziąć w nim udział. Wystarczy wykonać dowolną techniką pracę plastyczną na temat Jak rozumiem prawa dziecka, a zdjęcie pracy wysłać na e-mail konkurs@brpd.gov.pl do 20 kwietnia 2020 r.  

Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia na profilu PopSztos na Instagramie i na stronie Rzecznika Praw Dziecka. Na 10 zwycięzców czekają wspaniałe nagrody: głośniki bezprzewodowe lub czytniki e-book, szybkoschnące ręczniki sportowe i płyty waszych ulubionych młodych gwiazd. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Rzecznika.

Akcja #zostajewdomu stała się bardzo popularna wśród internautów: tysiące młodych fanów uczestniczyły w spotkaniach na żywo z gwiazdami, koncerty domowe odtworzono ponad 60 tysięcy razy, a rozmowy zanotowały setki tysięcy wyświetleń. Cel akcji to zachęcić dzieci i młodzież do pozostania w domu podczas wymuszonej przez epidemię kwarantanny, a przy okazji pokazanie, że ich idole robią to samo, a kwarantanna nie oznacza nudy i bezczynności. Rzecznik z pomocą młodych gwiazd stara się także uczestnikom akcji przybliżyć instytucję Rzecznika Praw Dziecka, bo część młodych ludzi nie wie, gdzie mogą się zwrócić, gdy mają jakiś problem.

Roboczy harmonogram akcji (uwaga, może ulec zmianie):

16.04 – godz. 15 Instagram live Magda Bereda – nauka gry na ukulele i śpiewanie z fanami / YouTube PopSztos; godz. 16  koncert Magda Bereda

17.04  – live Kinga Sawczuk  

18.04  – live Ida Nowakowska – warsztaty taneczne /  koncert Artur Sikorski

19.04  – live AniKa Dąbrowska  

20.04  – live Artur Sikorski  – pisanie piosenek w domu, od czego zacząć / koncert Kinga Sawczuk  

21.04 – live Weronika Wróblewska – pytania i odpowiedzi o tym, jak zacząć na TikToku

22.04 – live Alicja Szemplińska / na YouTube nauka choreografii Egurola Dance Studio  

23.04  – live Roksana Węgiel  

24.04 – live Magda Bereda / YouTube Weronika Wróblewska  

25.04 – live Viki Gabor  

26.04 – live Kinga Sawczuk

27.04 – live Artur Sikorski

28.04 – live Weronika Wróblewska  

29.04 – live Ida Nowakowska  – warsztaty taneczne

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.