Avi Kaplan zapowiada solowy debiut

Avi Kaplan prezentuje kolejną zapowiedź solowego albumu „Floating On A Dream”. Po singlu „All Is Well” z udziałem Joy Williams, czas na „I Can’t Lie”. Z nowym materiałem artysta przyjedzie do Polski i już w kwietniu wystąpi w Warszawie oraz Krakowie.

Płyta „Floating On A Dream” ukaże się 20 maja 2022 roku. Za produkcję dzieła odpowiada laureat Grammy Shooter Jennings, (Brandi Carlile, Tanya Tucker, American Aquarium), a miksami zajęła Trina Shoemaker (Brandi Carlile, Queens Of The Stone Age, Sheryl Crow). Na albumie przebijają się fascynacje Kaplana amerykańskim zachodem i jego refleksje nad kalifornijskimi korzeniami. W 11 utworach słychać country, bluesa, soul, plemienną perkusję i odrobinę muzyki gospel, przeplatane akustycznym rockiem. Teksty poświęcone są takim tematom jak moralność czy poszukiwanie znaczenia w życiu. Całość spaja niesamowity głos Kaplana, którego skala rozszerza się od falsetu do głębokich basowych tonów.
https://youtu.be/gBZMSCmil6M
Chociaż część utworów powstało tuż pod odejściu Aviego z Pentatonix w 2017 roku, większość materiału została skomponowana specjalnie na tę płytę. Głównym singlem z wydawnictwa jest opublikowany w ubiegłym roku „First Place I Go”. – Chociaż w tej piosence pojawiają się mroczne elementy i nieco zmagań, chciałem by miała siłę. Chciałem ognia – wyjaśnia artysta. – Chciałem, żeby ludzie mieli poczucie, że coś nadchodzi, że to nie będą tylko mój miękki, ciepły głos i słodkie, songwriterskie numery. Żeby wiedzieli, że czeka ich coś więcej niż to, co robiłem wcześniej.
„Floating On A Dream” to dalszy etap muzycznej ewolucji Kaplana, która rozpoczęła się w 2020 roku od EP-ki „I’ll Get By” i kontynuowała na singlu „Song for the Thankful”. Na nowym albumie śpiew Kaplana przywołuje skojarzenia z gwiazdorem country Lee Hazelwoodem czy folkową legendą Richiem Havensem. Na płycie wyraźnie słychać też wpływy Jenningsa, który odpowiadał za iście filmową produkcję, wielowarstwowe harmonie i przestrzenny westernowy klimat.
– Avi to niesamowity wokalista i autor piosenek, a ten album to skrzyżowanie twórczości Ennia Morricone i Billa Withersa – mówi Shooter Jennings.
https://youtu.be/v6MKH_ATSkY
Wiele utworów na „Floating On A Dream” dotyka smutku i samotności, związanych z rozłąką Kaplana z najbliższymi, a wynikającą z intensywnego koncertowania. – Wiele czasu spędziłem w trasie, z dala od rodziny i zdałem sobie sprawę, że bardzo za nimi tęsknię – opowiada muzyk. – Jest tu piosenka „On My Way”, która jest listem do każdego członka mojej rodziny. Mam brata, siostrę, mamę, tatę i każda zwrotka kierowana jest do jednego z nich. Nie zawsze najbliższe twemu sercu piosenki zdobywają popularność, ale kiedy tak się dzieje, to najwspanialsza rzecz na świecie.
– Moja droga miała wiele zakrętów. Czasem była to walka, ale ukończenie tego albumu to dla mnie wielki krok w kierunku stania się takim artystą, jakim mam nadzieję zostać – podsumowuje Avi Kaplan. – Długo czekałem, by dać światu moją muzykę i przedstawić siebie przez tę muzykę. Czas, by to marzenie, na którym dryfuję, stało się rzeczywistością.
Avi Kaplan w ramach promocji „Floating On A Dream” 3 kwietnia wystąpi w warszawskiej Proximie, a dzień później, 4 kwietnia w klubie Kwadrat w Krakowie.
Lista utworów „Floating On A Dream”:
1. First Place I Go
2. Floating On A Dream
3. I’m On My Way
4. He Don’t Love You Right
5. I’m Only Getting Started
6. Try To Get It Right
7. I Can’t Lie
8. All Is Well (feat. Joy Williams)
9. Into The Blue
10. When I’m A Fool
11. My Queen
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.