Baranovski, Sonbird, Ania Rusowicz, Kaśka Sochacka, Baasch i PlanBe na Olsztyn Green PLAŻÓWKA! 14-15 sierpnia!

Baranovski, Sonbird, Ania Rusowicz, Kaśka Sochacka, Baasch i PlanBe na Olsztyn Green PLAŻÓWKA! 14-15 sierpnia plaża miejska nad jeziorem Ukiel w Olsztynie! 

W związku z przeniesieniem Olsztyn Green Festival na przyszły rok z powodu pandemii COVID-19 , organizatorzy przygotowali dla fanów festiwalu, mieszkańców i turystów wybierających odpoczynek w Olsztynie muzyczną niespodziankę! Zapraszamy wszystkich w tym samym terminie, w którym odbywałby się festiwal, 14 i 15 sierpnia, na specjalny projekt  „Olsztyn Green Plażówka”

Olsztyn Green PLAŻÓWKA to dwa dni koncertów w scenerii plaży i jeziora Ukiel.
To kameralny klimat pozwalający każdemu czuć się bezpiecznie i komfortowo w czasie słuchania muzyki na żywo. To spotkania z muzykami i rozmowy streamowe do internetu. To także zlot foodtrucków i animacje na plaży. A to dopiero początek atrakcji długiego weekendu na malowniczej plaży miejskiej nad Jeziorem Ukiel. 

Zagrają:

14 sierpnia  

Kaśka Sochacka 
BARANOVSKi 
PlanBe 

15 sierpnia 

Sonbird 
Ania Rusowicz 
Baasch  

O ARTYSTACH: 

Kaśka Sochacka 

Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z Pradeł. Jak większość dziewcząt urodzonych w latach 90-tych śpiewa od dziecka. 

„Wiśnia EP” to debiutancka EPka Kaśki, która ukazała się nakładem Jazzboy Records. Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która swoją premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. Produkcją piosenki „Wiśnia”, wspólnie z Kaśką, zajął się Olek Świerkot. „Wiśnia” przez cztery tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu LP3. 

W styczniu 2020 roku w towarzystwie Korteza oraz Jego zespołu wystąpiła podczas Offensywy de Luxe, gdzie została laureatką „Szczoty” jako Nadzieja Muzyczna 2020 Roku. 

BARANOVSKI 

Za projektem BARANOVSKI stoi 29-letni wokalista, muzyk i songwriter Wojtek Baranowski. Znany wcześniej m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną, autorską historię. Nie trzeba było długo czekać, żeby stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych nowych artystów w Polsce. To przede wszystkim zasługa przebojowych singli “Dym”, “Luźno”, “Zbiór” oraz “Czułego miejsca”, które pokryło się podwójną platyną. Wydana jesienią 2019 debiutancka płyta BARANOVSKIEGO pt. “Zbiór” spotkała się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i krytyków.  „Tak się robi pop” – pisali o niej dziennikarze, a album nominowany został do Fryderyka w kategorii „płyta roku pop”. 

PlanBe 

PlanBe, właściwie Bartosz Krupa – polski 24-letni raper i autor tekstów. Muzyk związany jest z wytwórniami QueQuality, Sam Spontan. W spółpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Quebonafide, ReTo, Bedoes czy Otsochodzi oraz wokalistami Smolasty i Sztoss. 15 września 2017 roku premierę miał jego debiutancki album pt. Insomnia. Płyta dotarła do 4. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS oraz do sierpnia 2018 sprzedała się w ponad 15.000 egzemplarzy, tym samym zdobywając status złotej płyty. 

Kolejne wydawnictwo nakładem wytwórni QueQuality  ujrzało światło dzienne w styczniu 2019 roku i nosi tytuł Moda. Za produkcję odpowiadali: Michał Graczyk, 2K, Deemz, Friz, Faded Dollars, Johnny Beats, Poly, Kubi Producent i Raven Beats, natomiast wśród gości znaleźli się: Sarius, Otsochodzi, Quebonafide i Gedz. Album zadebiutował na 2. miejscu Polskiej listy przebojów – OLiS. 

Sonbird 

Zespół tworzy czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem. 

Choć zaledwie w roku 2016 wydali pierwszy singiel, to już zdążyli swoją twórczością skutecznie zwrócić na siebie uwagę. W finale Festiwalu Supportów 2017 grupa wywalczyła specjalny kontrakt, co pozwoliło na pracę nad wydaniem debiutanckiej płyty. Album pt. „Głodny” został wydany w lutym 2019 roku nakładem Jazzboy Records, za który Sonbird otrzymali nominację do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Rock. 

Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach. Z sukcesem wyprzedają również koncerty klubowe. 

Ania Rusowicz 

Polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego. 

Ostatnia płyta artystki zatytułowana „Przebudzenie” ukazała się na rynku pod koniec ubiegłego roku. Artystka tym razem swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami, m.in.  do Nowego Orleanu nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym klasycznym smakiem lat 60tych i 70tych. Tym razem Ania zaprosiła do współpracy instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo/funkowo/rockandrollowy w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy też Otisa Reddinga. Jak zawsze jest to sentymentalna podróż do lat 60/70, tych które można powiedzieć, że będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi żyjącemu zgodnie z naturą. 

Baasch 

Wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów. Od kilku lat aktywny na polskiej scenie alternatywnej i elektronicznej. Oba jego albumy studyjne wydane w NEXTPOPie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach końcoworocznych jako jedne z najlepszych polskich płyt. 

Baasch to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. To również jedna z najbardziej autorskich propozycji na rodzimym rynku muzyki alternatywnej. Sam komponuje, pisze, produkuje i śpiewa swoje utwory. Wypracował własny, rozpoznawalny styl sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synth-popem. 

Zagrał na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver Festival, Orange Warsaw Festival, T-Mobile Nowe Horyzonty. Koncertował też za granicą: Niemcy, Francja, Norwegia, Islandia, Chiny, Czechy, Litwa, Rumunia. 

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na facebook.com/olsztyngreenfestival. 

Bilety jednodniowe w cenie 49 zł w przedsprzedaży i 55 zł w dniu koncertu do kupienia na: ebilet.pl 

ORGANIZATOR: Agora SA 
WSPÓŁORGANIZATOR: Urząd Miasta w Olsztynie 
Partner główny: Perła Browary Lubelskie 
Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS 
Patroni medialni: Co Jest Grane 24, Wyborcza.pl, Kino Polska Muzyka

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.