„Ulica Kamienna” – Filip Mizia i inne spojrzenie na święta

Filip Mizia - zd. Leszek Gorski

Filip MiziaUlica Kamienna” to utwór, który w tekście nawiązuje do Świąt Bożego Narodzenia. Nie jest to jednak taka perspektywa, jakiej się spodziewacie.

Mizia jest znany ze swojego perfekcjonizmu i dbania o każdy szczegół w tworzeniu nowych utworów. Ten singiel powstawał jednak inaczej, niż zwykle. Jak mówi Filip: Ulica kamienna jest uczuciem, smutkiem, uśmiechem i nostalgią. Jesień jest dla mnie bardzo depresyjnym czasem i wtedy błądzę. Utwór przyszedł do mnie którejś nocy i był dla mnie przebudzeniem. Spojrzałem sobie w twarz i zatrzymałem na chwilę moje myśli. Powstał w przeciągu chwili, a po paru godzinach snu wiedziałem, że będzie następnym singlem.

Nagrania, dopracowanie produkcji oraz miks i master zajęły dwa tygodnie. Jeszcze nigdy nie zdecydowałem się na to, żeby coś tak świeżego ujrzało światło dzienne, ale tym razem po prostu wiem.

Filip Mizia - zdj. Przemek Kubajewski
Filip Mizia – zdj. Przemek Kubajewski

Artysta przyzwyczaił słuchaczy do bardzo osobistych tekstów, napisanych pod wpływem emocji i związanych z wydarzeniami ze swojego życia. Tak też jest w przypadku „Ulicy Kamiennej”. Wydaje mi się, że tekst jest na tyle wymowny, że nie trzeba się tutaj doszukiwać wymyślnych interpretacji. To prosta piosenka i ciepło, które przesyłam. Wystarczy jej posłuchać i sobie z nią pobyć. Nie mam ochoty wchodzić tutaj w szczegóły, zachowuję je dla siebie.

Praca nad tym utworem bardzo dużo mnie kosztowała, ale z jakiegoś powodu tego potrzebowałem. Najwyraźniej mam w sobie coś z masochisty…

Utwór odznacza się sporym potencjałem komercyjnym, choćby ze względu na wpadający w ucho i głowę, refren.

Filip Mizia „Kamienna”

Ulica Kamienna jest dostępna zarówno na YT oraz wszystkich serwisach streamingowych, będzie można, niebawem, usłyszeć go w rotacjach radiowych.
A sam Filip dopieszcza nowe utwory, którymi my wszyscy będziemy się cieszyć już w 2022 roku.

Link do utworu na YT: https://youtu.be/-pypsmZfH4Y
Utwór na serwisach streamingowych: https://ffm.to/FilipMiziaKamienna

Social media:

FB – Filip Mizia

Instagram – Filip Mizia – Instagram

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.