Mikołajkowy prezent od kwintetu Mazolewskiego

Wojtek Mazolewski Quintet w Mikołajki prezentuje premierowy klip do legendarnego utworu „Sleep Safe and Warm” (Rosemary’s Baby), który promuje najnowszy album zespołu z nowymi interpretacjami utworów Krzysztofa Komedy, zatytułowany „When Angels Fall”. Premiera albumu już 13 grudnia!

Album „When Angels Fall” dostępny w przedsprzedaży!

https://kulturalnysklep.pl/muzyka/when-angels-fall-fall
https://www.empik.com/when-angels-fall-wojtek-mazolewski-quintet,p1236472254,muzyka-p

Zespół przygotowywał się do nagrania tego albumu przez trzy lata. Sam Wojtek Mazolewski tak opisuje prace nad albumem:

Przygotowując się do tej płyty czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim, spotykałem się z ludźmi, którzy go znali i odwiedzałem miejsca, gdzie mieszkał – od Poznania po Los Angeles. Chciałem poczuć kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogaciło ten projekt o świadomość, uczucia i emocje i powoli przynosiło efekty. 

To płyta o życiu i śmierci, o przemijaniu i nietrwałości wszystkich rzeczy, a jednocześnie o radości i pięknie świata.”

Na albumie znalazło się wiele ciekawych interpretacji utworów Krzysztofa Komedy. Jest rytmiczna wersja utworu „Roman II”, pochodzący z filmu „Nóż w wodzie, pulsująca niemal klubowa wersja „Bariery” – stworzona z melancholijnego oryginału. Znany z orkiestrowego nastroju „Le Depart” z filmu „Start”, został zmieniony w balladę, jest też tętniący życiem utwór „Memory of Bach” i groove’owy „Ja nie chcę spać”. 

Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo – wieloletni przyjaciel Krzysztofa Komedy i autor okładki legendarnej płyty Astigmatic (oraz m.in. Judas Priest British Steel i The Clash The Clash).

Jestem bardzo szczęśliwy, że Rosław zrobił to dla nas, tworząc w ten sposób artystyczną klamrę. – mówi Mazolewski – Dziękuję mu także za to, że obdarował mnie przyjaźnią i wzbogacił o wiele wspaniałych historii – również o Krzysztofie Komedzie, których nie przeczytacie w książkach, ale usłyszycie na tej płycie”. –  Wojtek Mazolewski.

Album zdobią zdjęcia Artura Rawicza i Eweliny Eris Wójcik.

W tym tygodniu zespół kończy jesienną 26. trasę koncertową w 8 krajach. Trzy ostatnie koncerty tej trasy 5 i 6 grudnia w warszawskim Spatifie oraz 7 grudnia w Centrum Kultury w Skierniewicach zostały wyprzedane. 

Klip do utworu „Sleep Safe and Warm” – pochodzący z filmu „Rosemary’s Baby” – wyreżyserował Krzysztof Komander. 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.