Recenzja: L. Stadt – „The L.Story” (2017)

Najnowszy album polskiej formacji L.Story  to „L.Story”.

Jest to ich 3 studyjny krążek.

Lista utworów:

  1. „Strumień świadomości” 6:24
  2. „Oczy kamienic” 4:46
  3. „Halo” 2:33
  4. „Most” 4:26
  5. „Pozwól zasnąć / Idzie sen” 4:31
  6. „Gdybym” 5:49
  7. „Strumień” 2:44
  8. „Od nowa” 4:41

Poniżej możecie posłuchać singla z tej płyty:


Premiera albumu miała miejsce w maju 2017 roku nakładem wytwórni Mystic Production. 

L.Stadt za sprawą tej płyty wyrasta moim zdaniem na miano jednej z czołowych alternatywnych kapel w naszym kraju. Przede wszystkim warstwa tekstowa daje sporo do myślenia. Jest tutaj o przemijaniu, o smutku, o melancholii, ale jednocześnie o radości i spokoju. Muzycznie również jest czego posłuchać, ponieważ krążek jest spójny, ale momentami bardzo zaskakuje. Warto zwrócić tutaj uwagę na fakt, że to płyta w całości po polsku z elementami elektroniki, co wcześniej u tej formacji było niespotykane. Fani nie co bardziej alternatywnych brzmień powinni być zadowoleni. Jednym malutkim „ale” może być tylko ogólny melancholijny klimat, w którym utrzymana jest ta płyta…

Moim zdaniem najlepsze piosenki na tym albumie to: „Oczy kamienic” i „Halo, ale warto posłuchać również utworów: „Strumień świadomości” oraz „Most”. 

Na albumie są bardzo ciekawe momenty, które oczarują Was na tyle, że nie poprzestaniecie na jednorazowym przesłuchaniu tego materiału, jak np.: kapitalny tekst w „Oczy kamienic”, świetny saksofon w „Pozwól zasnąć / Idzie sen”, czy zaskakujący aranż w „Gdybym”. Natomiast na koncertach z pewnością publiczność najbardziej będzie czekać na piosenkę „Oczy kamienic”.

Końcowa nota: 5/6


Grupa L. Stadt została założona w Łodzi w 2003 roku. Muzyka, którą tworzą to mieszanka rocka, alternatywy i popu. Obecni członkowie: Łukasz Lach – gitara, fortepian, śpiew; Adam Lewartowski – gitara basowa; Andrzej Sieczkowski – instrumenty perkusyjna oraz Piotr Gwadera – perkusja.

Polski zespół muzyczny spod znaku alternatywnego rocka i garage’u z elementami popu. Ich znak rozpoznawczy to mocne rockowe brzmienie, ciekawe teksty i świetny wokal. Wszystko podszyte czytelnymi fascynacjami twórczością między innymi The Beatles, The Velvet Underground, Becka i Blur.

W 2007 roku ich kawałki umieszczono na ścieżce dźwiękowej do filmu „Aleja Gówniarzy”, natomiast kompozycja „Gore” trafiła na jedną z ogólnopolskich składanek muzycznych. W tym samym roku wystąpili również na alternatywnym Off Festiwalu. Z kolei debiutancki album zatytułowany „L. Stadt” wydali na początku 2008 roku, po czym w wakacje wystąpili na scenie Tent Stage Festiwalu Open’er.

Ich dyskografię uzupełniają album „EL.P” (2010), EP-ka „You Gotta Move” z 2013 roku oraz album „L.Story” z 2017 roku. Natomiast do ich największych przebojów można zaliczyć kawałki: „Londyn”, „U.F.O.” oraz ”Come Away Melinda”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.