Twenty One Pilots ogłaszają trasę oraz wypuszczają „Next Semester”

Amerykański zespół Twenty One Pilots ogłosił długo wyczekiwaną przez fanów trasę koncertową. Jednym z przystanków jest oczywiście Polska – nie mogło jej zabraknąć chociażby ze względu na to, że pierwszy plakat promujący nadchodzący album oraz nową erę znalazł się w Warszawie. Polski koncert będzie miał miejsce 09.04.2025 w łódzkiej Atlas Arenie. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation. Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy odbędzie się 3 kwietnia o godz. 10.00, a przedsprzedaż Ticketmaster – 4 kwietnia o godz. 10.00. Pozostałe bilety trafią do sprzedaży ogólnej 5 kwietnia o godz. 10.00.

Spekulacje na temat potencjalnej trasy koncertowej rozpoczęły się kilka dni temu, kiedy to na stronie niemieckiego Ticketmastera pojawiła się informacja na temat daty jednego z nadchodzących koncertów. Jestem ciekawa, czy był to zaplanowany przez zespół zabieg, czy powód, przez który trasa koncertowa została ogłoszona szybciej. Znając jednak zespół i jego tendencję do „podrzucania” fanom zagadek do rozwiązania, osobiście skłaniam się ku pierwszej teorii.

 

 

Po ostatnich akcjach w postaci umieszczania plakatów z logo zespołu w różnych zakątkach świata, a także wypuszczeniu Overcompensate (o którym pisałam już w tym artykule), przyszła pora na kolejny singiel – Next semester. Wraz z utworem, Tyler Joseph i Josh Dun publikują także teledysk, w którym wzięli udział fani.

Utwór Next semester opowiada o zmaganiach Tylera Josepha z własnym zdrowiem psychicznym, a także nawiązuje do starszych dzieł zespołu. Fani doceniają przede wszystkim dualizm piosenki – z energicznego hitu o rockowym brzmieniu zamienia się ona w pewnym momencie w nostalgiczny kawałek, któremu oczywiście akompaniuje uwielbiane przez wokalistę ukulele. W utworze możemy usłyszeć między innymi:

I prayed those lights would take me home

nawiązujące do czasów, gdy wokalista zmagał się z myślami samobójczymi. Obecność Josepha na środku ulicy, w otoczeniu świateł nadjeżdżającego samochodu, budzi dość jasne skojarzenia. Ten fragment teledysku przypomina mi także Banditos, którzy trzymając w dłoniach swoje latarnie próbowali zabrać Clancy’ego z powrotem do Trench.

 

Tekst utworu wskazuje także na pogodzenie się z własnymi porażkami oraz niesie nadzieję na nowy początek. Słowa:

Can’t change what you’ve done,

Start fresh next semester.

przypominają mi znane z piosenki Truce:

The sun will rise and we will try again.

 

Scena, w której Tyler Joseph przechodzi przez tłum fanów nawiązuje z kolei do podobnego ujęcia z teledysku do Car radio.

 

Kadr z teledysku do „Car radio”

 

Kadr z teledysku do „Next semester”

 

Jak zapowiedział duet, każdemu utworowi z nadchodzącego albumu będzie towarzyszył teledysk, co jest dość unikatowym zabiegiem ze strony zespołu. TikTok fanki, która zauważyła na moście perkusistę Josha Duna z rozłożonym sprzętem, zdaje się potwierdzać tę tezę. Jak spekulują fani na X-ie, prawdopodobnie miało to miejsce na Clancy Street w Columbus, Ohio, skąd pochodzi Tyler Joseph. Myślę, że aspekty wizualne pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć zakończenie historii, którą Twenty One Pilots przedstawiali nam na przestrzeni ostatnich lat.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.